PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Prognoza pogody na 24 i 25 listopada. Będzie pochmurno

IMGW: Prognoza pogody na 24 i 25 listopada. Będzie pochmurno

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-11-23 18:02:23
IMGW

Jak podaje IMGW, Europa północna i częściowo południowa będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Morzem Białym i Morzem Śródziemnym.

Z niżami tymi związane będą układy frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż znad pogranicza Mołdawii i Ukrainy. Polska znajdzie się na skraju wspomnianego wyżu. Z zachodu napływać będzie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

IMGW: W środę duże zachmurzenie

IMGW podaje, że w środę zachmurzenie duże, w ciągu dnia w górach i obszarach podgórskich pojawią się większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, na południu tylko początkowo. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 4 st. C na wschodzie do 9 st. C na północnym zachodzie; na Podhalu około 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni, na południu kraju miejscami południowy.

W nocy zachmurzenie duże z postępującymi od południa do centrum kraju rozpogodzeniami. Na północy, początkowo także w centrum, gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki. Miejscami, głównie na południu, mgły ograniczające widzialność do 300 m, lokalnie osadzające szadź. Temperatura minimalna od -4 st. C, -2 st. C na południu, około 0 st. C w centrum, do 4 st. C, 5 st. C na krańcach północnych; w rejonach podgórskich spadki temperatury lokalnie do około -7 st. C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Nad ranem w rejonach podgórskich wiatr lokalnie wzmagający się do umiarkowanego, porywistego, w szczytowych partiach gór w porywach miejscami do 60 km/h.

W czwartek zachmurzenie mniejsze

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju początkowo duże. W ciągu dnia wzrost zachmurzenie do dużego miejscami na zachodzie i lokalnie na południu. Nad morzem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. C do 7 st. C, w obszarach podgórskich miejscami od 2 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w rejonach podgórskich i w górach lokalnie dość silny, w porywach około 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami oraz możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna około 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie początkowo duże i możliwe słabe opady deszczu lub mżawki, później większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura minimalna około 1 st. C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni i południowy.

W czwartek zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Czytaj też: IMGW: Czeka nas zimny tydzień, w górach spadnie śnieg

PAP.fot.pixabay