PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Od poniedziałku prognozowane ocieplenie w naszym kraju

IMGW: Od poniedziałku prognozowane ocieplenie w naszym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-27 07:30:00
IMGW

W poniedziałek na pogodę w Polsce zacznie mieć wpływ wkraczający od zachodu ciepły front atmosferyczny – powiedział synoptyk IMGW, Jakub Gawron.

Jak przekazał PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w kotlinach sudeckich możliwe są dodatnie temperatury powietrza. Prognozowane zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Jedynie na południu i zachodzie kraju zachmurzenie będzie większe i tam też należy spodziewać się opadów śniegu. W ciągu najbliższych dni wraz z ociepleniem należy się spodziewać występowania opadów atmosferycznych.

IMGW: W poniedziałek możliwe dodatnie temperatury

Według prognozy przygotowanej dla PAP przezIMGW snieg Jakuba Gawrona, synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, od poniedziałku do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze z zachodu.

"W poniedziałek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Lokalnie na południu i zachodzie może wzrosnąć do dużego i tam też możliwe są opady śniegu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza w centrum i na wschodzie kraju do zera na południowym zachodzie. W kotlinach sudeckich możliwe są już temperatury dodatnie. Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty" – powiedział Jakub Gawron, synoptyk IMGW.

Za sprawą frontu atmosferycznego, który od zachodu wkracza do Polski, w ciągu najbliższych dni spodziewane jest stopniowe ocieplenie, któremu towarzyszyć będą opady atmosferyczne.

Przypomnijmy, że podczas świąt Bożego Narodzenia prawie w całym kraju występowały opady śniegu, a w niektórych regionach odnotowano gołoledź.

Czytaj też: Opady śniegu paraliżują Bułgarię. Rząd ograniczył podaż prądu

PAP/fot.Pixabay