PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Niedziela będzie odpoczynkiem przed dalszymi upałami

IMGW: Niedziela będzie odpoczynkiem przed dalszymi upałami

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-24 08:15:00
IMGW

Zdaniem Michała Folwarskiego – synoptyka IMGW, niedziela będzie chwilowym ochłodzeniem, przed dalszymi wysokimi temperaturami.

W niedzielę spodziewamy się chwilowego ochłodzenia, o ile temperatury rzędu 28 stopni Celsjusza można nazwać ochłodzeniem – powiedział synoptyk Polskiej Agencji Prasowej. Jak przekazał Michał Folwarski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę mieszkańcy Polski mogą liczyć na krótki odpoczynek od upałów przekraczających 30 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody IMGW na niedzielę

"Na niedzielę spodziewamy się ochłodzenia, o ile temperatury rzędu 28 stopni Celsjusza można nazwać ochłodzeniem. Na wschodzie i północnym wschodzie Polski możliwe będą zanikające, przelotne opady deszczu i słabe burze. Tam też może jeszcze wiać porywisty wiatr. Na pozostałym obszarze pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 21-23 stopni na północy do 28 stopni na południu kraju" – powiedział Michał Folwarski.

Według prognoz synoptyków IMGW, w poniedziałek od zachodu napłynie cieplejsza masa powietrza i spodziewany jest powrót temperatur przekraczających 30 stopni.

Czytaj również: Warzecha: Morawiecki wiedział, że będą problemy z węglem

PAP/fot.pixabay