PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Czwartek pochmurny z przelotnym deszczem i lokalnymi burzami

IMGW: Czwartek pochmurny z przelotnym deszczem i lokalnymi burzami

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-07 08:27:00
imgw

Synoptyk IMGW Michał Ogrodnik przewiduje, że w czwartek czekają nas deszcze i burze, głównie na zachodzie kraju. Upały wrócą w przyszłym tygodniu.

Nad Polskę od północnego zachodu nasuwa się zatoka niżowa z układem frontów atmosferycznych, związana z niżem znad południowej Skandynawii. Z zachodu i północnego zachodu napływa wilgotniejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza IMGW na czwartek

W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże z przelotnym deszczem i burzami na zachodzie Polski.

,,W trakcie burz może spaść do 15 milimetrów wody na metr kwadratowy. Możliwy jest też silny wiatr do 65 kilometrów na godzinę. W tej części kraju będzie też najchłodniej" – przekazał synoptyk IMGW.

Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia będzie od 19 st. C na zachodzie, 20 st. C na północy do 24 st. C na południowym wschodzie. Wiatr w ciągu dnia słaby, umiarkowany, w czasie burz porywisty.

,,Na ten moment nie prognozujemy powrotu upałów i temperatur przekraczających 30 stopni Celsjusza. Wyższe temperatury mogą się pojawić, ale to jest perspektywa bardziej przyszłego tygodnia, a nie najbliższych dni" – zaznaczył Michał Ogrodnik.

imgw

Czytaj też: IMGW ostrzega: Na wschodzie Polski silny deszcz z burzami

PAP/fot.pixabay