PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IBRiS: Prawie co trzeci Polak popiera ułatwienie dostępu do broni

IBRiS: Prawie co trzeci Polak popiera ułatwienie dostępu do broni

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-04 16:00:00
ułatwienie dostępu do broni

Jak wynika z sondażu IBRiS, prawie co trzeci Polak popiera ułatwienie dostępu do broni palnej. Odmiennego zdania jest blisko dwie trzecie badanych.

Z kolei, co druga osoba zapytana przez IBRiS uważa, że pomysł ułatwienia dostępu do broni palnej zmniejszy jej poczucie bezpieczeństwa. Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono w dniach 1-2 kwietnia 2022 roku metodą CATI na próbie 1100 osób.

Polacy częściowo popierają ułatwienie dostępu do broni

Na pytanie "W jaki sposób ułatwienie dostępu do broni palnej w Polsce wpłynie na Twoje poczucie bezpieczeństwa?" aż 50 procent respondentów stwierdziło, że ulegnie ono zmniejszeniu (28 procent "zdecydowanie zmniejszy", a 22 procent – "raczej zmniejszy"). Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa deklaruje 20 procent przebadanych przez IBRiS (9 procent "zdecydowanie zwiększy", a 11 procent – "raczej zwiększy"). Dla 30 procent pytanych pomysł ułatwienia dostępu do broni palnej w Polsce nie wpłynie na zmianę poczucia bezpieczeństwa.

Na pytanie "Czy popierasz pomysł ułatwienia dostępu do broni palnej w Polsce?" twierdząco odpowiedziało 29 procent ankietowanych (w tym 15 procent uznało, że "zdecydowanie tak", a 14 procent – "raczej tak"). Przeciwko takiemu pomysłowi jest z kolei 65 procent pytanych przez IBRiS (32 procent udzieliło odpowiedzi "raczej nie", a 33 procent – "zdecydowanie nie"). Zdania w tej sprawie nie ma 6 procent ankietowanych.

ułatwienie dostępu do broni

Czytaj też: Nie miał pozwolenia na zabytkowy pistolet. Ten trafił teraz do muzeum

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 25 i 26 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: W środę więcej przejaśnień na zachodzie


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami


BULT SMOGOWICZE