PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Dobromir Sośnierz: Profil Konfederacji był największym politycznym profilem w Polsce

Dobromir Sośnierz: Profil Konfederacji był największym politycznym profilem w Polsce

Autor: Tomasz Racki 2022-01-08 10:39:37
Dobromir Sośnierz

Sprawę skasowania z facebooka profilu Konfederacji skomentował poseł tego ugrupowania i były eurodeputowany – Dobromir Sośnierz.

„No to nam się ładnie zaczął 2022. Facebook właśnie bez ostrzeżenia skasował profil Konfederacji — w ramach akcji „Ostatnia prosta”. Chyba się okazało, że omikronem można się zarazić przez czytanie wpisów o segregacji sanitarnej” – ironizuje Dobromir Sośnierz.

Dobromir Sośnierz: ostatnie ostrzeżenie Konfederacja dostała w listopadzie

„Gdzieś po mediach lata takie oświadczenie właścicieli Facebooka: „Chcemy aby Facebook był miejscem gdzie ludzie mogą wyrażać swoje opinie, ale także czuć się bezpiecznie. Dlatego wprowadziliśmy Standardy społeczności, które określają jakiego rodzaju treści są dozwolone na naszych platformach i usuwamy wszystkie treści, które je naruszają. W zgodzie z tymi zasadami usunęliśmy stronę Konfederacji, która wielokrotnie naruszała Standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści” – cytuje Sośnierz.konfederacja logo facebook

„Przeczytałem to kilka razy. Chcemy, aby FB był miejscem, gdzie ludzie mogą wyrażać opinie — dlatego kasujemy Twój profil za wyrażanie własnej. Chcemy, aby użytkownicy czuli się tu bezpiecznie — dlatego cały Twój dorobek usuwamy bez ostrzeżenia. Nie wolno nikogo nienawidzić — oprócz tych, którzy mówią, że rząd nie ma racji w sprawie kowida. Złamałeś nasze standardy — dlatego najpierw zadzwoniliśmy z tym do ministra Cieszyńskiego i puściliśmy oświadczenie do prasy, a Tobie żadnego złamania zasad nie pokazaliśmy. Nie mamy Twojego płaszcza i niby co nam teraz zrobisz ?” pyta Sośnierz.

„W rzeczywistości ostatnie ostrzeżenie Konfederacja dostała w listopadzie — za RETRANSMISJĘ fragmentu rozmowy z prof. Kuną w Polsacie ! Od dawna żadne własne materiały Konfederacji nie były kwestionowane. Więc słusznie się domyślacie, że tylko zupełnym przypadkiem dzieje się to w przeddzień decydującej batalii o druk 1846. Oczywiście to wszystko dla Waszego dobra. Dla waszego dobra nie możecie czytać tego, co najwyraźniej chcieliście czytać, skoro profil Konfederacji był największym politycznym profilem w Polsce. Facebook wie lepiej, że tak naprawdę nie chcecie. Tak samo jak dla waszego zdrowia dostajecie mandaty za niemanie maski, jak dla waszego zdrowia ogranicza się wam prawa obywatelskie, zamyka firmy, lasy i jak dla waszego zdrowia gryzą was policyjne psy. Domyślam się, że wielu obrońców wolnych mediów będzie teraz otwierało szampany na wieść, że Konfederacja spadła z rowerka, tak jak naczelny dzban lewicy Maciej Konieczny, wymachujący pięścią w ramach przysięgi poselskiej. Tym, którzy jednak domyślają się, że prędzej czy później mogą zostać uznani przez FB za niepoprawnych, namawiam do tego, żeby już teraz przemyśleli sens dalszego angażowania się na tej platformie” – pisze polityk Konfederacji.

Czytaj także: Bosak: Usunięcie przez facebook profilu Konfederacji to ingerencja w demokrację

Fot. FB Dobromir Sośnierz