PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Co zrobią wywłaszczeni holenderscy rolnicy?

Co zrobią wywłaszczeni holenderscy rolnicy?

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-09-08 17:10:52
holenderscy rolnicy

Prezydent Surinamu, byłej holenderskiej kolonii, Chan Santokhi, który rozpoczął w poniedziałek wizytę w Holandii, zaapelował do tamtejszych rolników, by osiedlali się w jego państwie. Dziennik “NRC” poinformował tego samego dnia, że rząd holenderski planuje wywłaszczenie setek rolników w celu szybszej redukcji emisji azotu i chce na to przeznaczyć nawet 9 mld euro.

Holenderscy rolnicy kuszeni

Chan Santokhi, który dobrze zna Holandię, studiował tam bowiem w Akademii Policyjnej w Apeldoorn, podczas swojej wizyty spotka się z królem Wilhelmem-Aleksandrem, premierem Markiem Rutte, a także wystąpi w Tweede kamer, izbie niższej parlamentu. Udzielił także obszernego wywiadu dziennikowi „De Volkskrant”, opublikowanego w poniedziałkowym wydaniu gazety.susza rolnicza 00098877

Santokhi mówi w nim, że holenderscy rolnicy, którzy mają problemy w Holandii, mogą po prostu przyjechać do Surinamu. „Zachęcam ich do osiedlania się w moim kraju” – powiedział.

Wywłaszczeni rolnicy wyjadą?

Również w poniedziałek dziennik „NRC” ujawnił rządowe plany wywłaszczenia setek rolników w celu szybszej redukcji emisji azotu. Gabinet Ruttego chce przeznaczyć na ten cel nawet 9 mld euro.

„Ministerstwa finansów i rolnictwa mają zaawansowane plany wykupienia (ziemi od) setek rolników i, w razie potrzeby, wywłaszczenia ich” – czytamy w „NRC”. Na początku roku obie izby parlamentu zaakceptowały ustawę dotyczącą azotu, która priorytetowo traktuje cele przyrodnicze.

„Mamy sporo wolnej ziemi w Surinamie” – mówi prezydent w wywiadzie dla „De Volkskrant”. „Wiem, że azot stanowi wyzwanie dla środowiska i jest poważnym problemem dla Holandii, apeluję więc: zapraszam do nas, mamy tę przestrzeń” – podkreśla Santokhi.

Czytaj także: Kanadyjscy rolnicy przerażeni katastrofalnymi zbiorami zbóż!


Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


Autor: Emilia Gromczak

Pokazy polowe maszyn rolniczych w Nagradowicach ruszają 12 lipca


BULT SMOGOWICZE