Talk icon

Informacje

23-09-2020

Autor: Polska Agencja Prasowa

Zakłady mięsne w Niemczech zatrudniały ludzi ze sfałszowanymi dokumentami! Na masową skalę!

Zakłady mięsne

800 funkcjonariuszy policji federalnej przeszukiwało w środę od wczesnych godzin porannych zakłady mięsne w pięciu krajach związkowych. "Spiegel" informuje, że firmy sprowadzały do Niemiec pracowników z Europy Wschodniej z podrobionym dokumentami. Według policji federalnej przeszukano ponad 40 lokali mieszkalnych i handlowych. Podejrzane firmy miały przywozić do Niemiec ludzi z Europy Wschodniej z podrobionymi lub sfałszowanymi dokumentami.

Zakłady mięsne i nielegalni pracownicy

Policja prowadziła działania głównie w Saksonii-Anhalt i Dolnej Saksonii - powiedział rzecznik policji federalnej w środkowych Niemczech. Kolejne "naloty" zorganizowano w Berlinie, Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii.produkcja miesa usa

Według policji federalnej przeszukano ponad 40 lokali mieszkalnych i handlowych. Podejrzane firmy miały przywozić do Niemiec ludzi z Europy Wschodniej z podrobionymi lub sfałszowanymi dokumentami. Specjalna komisja bada sprawę od kwietnia 2020 roku.

Policja informuje, że dochodzenie jest skierowane przeciwko dziesięciu podejrzanym w wieku od 41 do 56 lat: sześciu Niemcom, trzem Polakom i Ukraince. Chodzi o zarzuty przemytu ludzi oraz fałszowanie dokumentów.

Dwóm firmom zarzuca się, że działając niezależnie od siebie, postępują według tego samego schematu – przywożą do Niemiec głównie Rumunów z fałszywymi dokumentami. Wspierają ich podczas urzędowych wizyt, organizują dla nich zakwaterowanie i transport, ale odliczają koszt tych usług od wynagrodzenia.

Czytaj także: Rzecznik MŚP po stronie rolników! Piątka dla zwierząt w tej formie nie przejdzie!

Zakłady mięsne zatrudniały nielegalnie – teraz pracowników czeka deportacja

Nielegalnie wjeżdżającym pracownikom tymczasowym grozi wydalenie z Niemiec.Środowy nalot ma „rzucić światło na nielegalne zatrudnianie pracowników tymczasowych” - powiedział rzecznik policji. Warunki pracy w branży mięsnej i zakwaterowanie zagranicznych pracowników ponownie znalazły się w centrum uwagi po masowych infekcjach koronawirusem w największej niemieckiej firmie z branży mięsnej – Toennies. W odpowiedzi na to zapoczątkowano tzw. Ustawę o Kontroli Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.Według słów jej rzecznika sama firma mięsna Teonnies nie została dotknięta nalotami. „Jak dotąd nie przeprowadzono przeszukania naszej lokalizacji w Weissenfels” – powiedział rzecznik firmy. W środę rano nie było też przeszukań w innych zakładach Toennies w Niemczech.

PAP/jac/fot. pixabay

 

swiatrolnika.info 2023