PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Zwyrodnialec zabił psa siekierą. Policję wezwała anonimowa osoba

Zwyrodnialec zabił psa siekierą. Policję wezwała anonimowa osoba

Autor: Świat Rolnika 2022-08-19 12:00:00
zabił psa siekierą

Wągrowieccy funkcjonariusze Policji zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który w jednej z wiosek pod Wągrowcem zabił psa siekierą.

Policjantów o zdarzeniu poinformowała anonimowa osoba we wtorek późnym wieczorem. Pijany właściciel początkowo twierdził, że pies "został potrącony przez samochód więc go zakopał". Funkcjonariusze prowadzący czynności na miejscu odnaleźli jednak uśmierconego psa porzuconego nieopodal w polu. Odnaleźli i zabezpieczyli również siekierę, przy użyciu której najpewniej zwierzę straciło życie.

Zabił psa siekierą

Policjanci w związku z uzyskanymi informacjami, udali się do jednej z wiosek pod Wągrowcem. Właściciel zwierzęcia początkowo nie wskazał funkcjonariuszom gdzie jest pies, dodatkowo przekazał informację, że jego zwierzak "został potrącony przez samochód więc go zakopał".

,,Przekazywane przez mężczyznę informacje nie zgadzały się jednak z wcześniejszymi ustaleniami. Z uwagi na stan trzeźwości mężczyzny – ok. 2 promili alkoholu - nie przeprowadzono z nim czynności procesowych. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia po wytrzeźwieniu mężczyzna zderzył się z rzeczywistością" – podała policja.

Funkcjonariusze prowadzący czynności na miejscu odnaleźli uśmierconego psa porzuconego nieopodal w polu. Odnaleźli i zabezpieczyli również siekierę, przy użyciu której najpewniej zwierzę straciło życie. Mężczyzna postawiony przed tymi faktami przyznał si, że zabił psa siekierą.

,,Przedstawiono mu zarzut z art. 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt. Dodatkowo Prokurator Rejonowy objął podejrzanego dozorem policji i obowiązał do stawiennictwa 2 razy w tygodniu w KPP w Wągrowcu" – podano.

zabił psa siekierą

Czytaj też: Oprawca zabił psa młotkiem, bo go zdenerwował. Grozi mu do 5 lat

PAP/fot.pixabay