PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Złodziej przyłapany na gorącym uczynku. Dzik wykradł z kurnika kury

Złodziej przyłapany na gorącym uczynku. Dzik wykradł z kurnika kury

Autor: Emilia Gromczak 2022-08-08 09:30:00
dzik

Dzik został przyłapany na gorącym uczynku. Włoski rolnik odkrył, że to właśnie zwierzę odpowiada za zniknięcie kur z kurnika.

Rolnik z Włoch od jakiegoś czasu zmagał się ze znikaniem kur z kurnika. Nie było wiadomo, kto za to odpowiada, dlatego rolnik założył kamerę. Pozwoliły mu one nadzorować swój kurnik i złapać złodzieją. Okazało się, że do kurnika zakradał się dzik, który łapał kury i wynosił z pomieszczenia.

Dzik przyłapany na gorącym uczynku 

Rolnik był zdesperowany, że nie może przyłapać złodzieja kur, dlatego zamontował kamerę w kurniku. Odkrył dzięki kamerze, że zwierzę zakrada się do kurnika i poluje na jego kury. Na udostępnionym filmie widać dzika, jak zakrada się do kurnika niczym lis i łapie kury. Przypominamy, że dziki są padlinożercami, ale również drapieżnikami. Mogą redukować populację zwierzyny drobnej czy też sarny.

dzik kurnik

Narasta problem z dzikami

Dzik w kurniku to nie jedna taka sytuacja w ostatnim czasie. Zwierzęta te coraz częściej żyją blisko ludzi. W maju w Krajowie zwierzę wbiegło do salonu piękności przy ul. Kapelanka. Sześć przestraszonych osób uciekło z zakładu, zatrzaskując za sobą drzwi. Zwierzę zdemolowało wnętrze. Ostatecznie udało się  goschwytać i wywieźć w bezpieczne dla niego miejsce.

Przeczytaj również: Ranny dzik uratowany przez warszawskich strażników miejskich

wildmen.pl/fot.pixabay.com