PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Zawalił się strop w oborze. Strażacy ratowali uwięzione zwierzęta

Zawalił się strop w oborze. Strażacy ratowali uwięzione zwierzęta

Autor: Świat Rolnika 2022-08-08 17:30:00
strop w oborze

W miejscowości Szczury w gminie Ostrów Wielkopolski zawalił się strop w oborze. Przybyli na miejsce strażacy musieli ratować uwięzione krowy.

W działaniach trwających blisko ponad 10 godzin udział brało 15 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z Grupą Operacyjną Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Grupą Operacyjną Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Specjalistyczną Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą SGPR z JRG nr 4 w Poznaniu.

Zawalił się strop w oborze

Po przybyciu na miejsce zdarzenia otrzymano informację od właściciela obiektu, że zawalił się strop w oborze, a w pomieszczeniach inwentarskich znajdowały się jedynie zwierzęta (około 100 sztuk bydła), brak osób poszkodowanych. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz stabilizacji uszkodzonych elementów budowlanych.

W następnym etapie akcji działania polegały na ewakuacji zwierząt, na polecenie KDR-a na miejsce zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą SGPR z JRG nr 4 w Poznaniu celem podjęcia działań w zakresie dalszej stabilizacji obiektu i usunięciu zalegającego zboża, umożliwiając jednocześnie dotarcie do pozostałych zwierząt.  

Strop w oborze

Czytaj też: Pożar obory w Kidowie. Z płomieni uratowano 50 sztuk bydła

PAP/fot.KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim