PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Zabił psa siekierą w zemście za zagryzione kury i króliki

Zabił psa siekierą w zemście za zagryzione kury i króliki

Autor: Tomasz Racki 2022-03-28 10:47:00
Zabił psa siekierą w zemście za zagryzione kury i króliki

29-latek z pow. lipskiego (woj. mazowieckie) zabił psa siekierą, bo zagryzł mu kury i króliki. Mężczyźnie grozi surowa kara pozbawienia wolności. 

Za zabicie zwierzęcia mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia – poinformowała w poniedziałek mł. asp. Monika Karasińska z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku. Do zdarzenia doszło w czwartek po południu w gminie Sienno. Dyżurny policji otrzymał informację, że w jednym z gospodarstw mężczyzna zabił siekierą psa. Nie jest to pierwszy przypadek bestialskiego mordu na psie w ostatnim czasie. Wcześniej mieszkaniec Małopolski zabił psa kijem

Zabił psa siekierą

Z ustaleń mundurowych wynika, że kiedy 29-latek zobaczył, że jego pies zagryzł kury i króliki, zdenerwowany chwycił za siekierę i zadał psu kilka uderzeń. Truchło psa ukrył w zaroślach nieopodal swojego gospodarstwa i odjechał z posesji ciągnikiem rolniczym.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie wykonywanych czynności 29-latek przyznał się do winy.
O dalszym losie mieszkańca Sienna zadecyduje sąd. Za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za prowadzenie pojazdów mechanicznych po pijanemu.

Czytaj także: Pijany Niemiec zabił psa młotkiem

PAP/Fot. pixabay/pexels


Służby apelują o bezpieczeństwo nad wodą. W weekend utonęło 11 osób

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-27 18:00:00

NSZZ RI „Solidarność” apeluje o fundusz gwarancyjny dla rolników

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-27 17:00:00

Mężczyzna dosłownie zatłukł matkę młotkiem. Tragedia na wsi

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 13:12:00

BULT SMOGOWICZE