PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Wypadek za wypadkiem; kolejna ofiara braku zachowania ostrożności

Wypadek za wypadkiem; kolejna ofiara braku zachowania ostrożności

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-08-01 20:15:00
Wypadek

Na terenie powiatu wąbrzeskiego doszło w ostatnich dniach do dwóch poważnych zdarzeń. Niestety jeden wypadek zakończył się śmiercią młodego mężczyzny.

Policjanci apelują o wyobraźnię i rozsądek w trakcie wykonywania prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Nie zatrudniajmy dzieci do prac niebezpiecznych. Maszyny rolnicze niosą duże zagrożenie, w szczególności dla dzieci, które nie zawsze potrafią przewidzieć skutki ich działania, ani też właściwie zareagować.

Śmiertelny wypadek w gminie Książki

Kilka dni temu na terenie jednej z posesji w gminie Książki miał miejsce tragiczny wypadek, 25-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą, nie zachował należytej ostrożności, wjeżdżając do garażu. Doszło do tragedii. Przyczepa przygniotła 18-latka stojącego przy ścianie.

Niestety, mimo natychmiast udzielonej pomocy i przewiezieniu do szpitala, młody mężczyzna zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

Kierujący ciągnikiem był trzeźwy, odpowie teraz za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło w Mrowinie pod Poznaniem. W wyniku zderzenia z ciągnikiem rolniczym zmarł 40-letni motocyklista.

Wypadek

Policja apeluje o zachowanie ostrożności

Kolejny wypadek miał miejsce w ubiegły piątek na terenie gminy Dębowa Łąka. Tam po godz. 20, 68-letni kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą, włączając się do ruchu z pola na jezdnię, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu 32-letniemu motocykliście.

Kierujący jednośladem nie miał szans na uniknięcie zderzenia z ciągnikiem, w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Obaj kierujący byli trzeźwi, niestety sprawdzenie w policyjnej bazie danych wskazało, że motocyklista nie posiadał w ogóle prawa jazdy. Kierującemu ciągnikiem, który spowodował wypadek, grozi teraz do 3 lat więzienia. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. 

“Dokładne rozglądanie się, a w razie konieczności zapewnienie pomocy osób trzecich, aby uniknąć tragicznych wydarzeń. Szczególnym nadzorem objąć należy dzieci, które na terenach wiejskich często znajdują się w rejonie prac polowych” – mówi asp. Krzysztof Świerczyński z KPP Wąbrzeźno.

Czytaj też: Kombajn przejechał rolnika w Zabrzeży. Mężczyzna zmarł na miejscu

bydgoszcz.tvp.pl/fot.Facebook