PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Wypadek z udziałem czterolatka: Został przygnieciony przez zbiornik

Wypadek z udziałem czterolatka: Został przygnieciony przez zbiornik

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-04 11:15:00
Wypadek

Groźny wypadek miał w miejscowości Górzno, w powiecie garwolińskim. Na czteroletniego chłopca zsunął się tysiąclitrowy zbiornik. Walczy o życie.

Dziecko śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowe zostało przetransportowane do warszawskiego szpitala. "Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który zabrał dziecko do szpitala. Maluch przebywał pod opieką członka rodziny" – zaznaczyła asystentka ds. prasowo-informacyjnych Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie mł. asp. Małgorzata Pychner i dodała, że był on trzeźwy.

Czterolatek poszkodowany

Informację potwierdziła asystentka ds. prasowo-informacyjnych Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie mł. asp. Małgorzata Pychner. "W poniedziałek przed południem dostaliśmy zgłoszenie o, jak się okazało, nieszczęśliwym wypadku. Na prywatnej posesji podczas prac ogrodowych na czteroletniego chłopca zsunął się 1000-litrowy zbiornik mauser (zbiornik na wodę pitną lub deszczówkę – PAP)" – powiedziała PAP policjantka.

Jak podał portal egarwolin.pl mały Antoś walczy o życie. "Dziś w parafii św. Jana Chrzciciela w Górznie odprawiane są msze święte w intencji Antosia" – napisano.

Wypadek

Groźny wypadek na Podhalu

Groźny wypadek miał miejsce w Bystrej Podhalańskiej na osiedlu Wyjadaczowa. Ciągnik rolniczy stoczył się na pracującego w polu mężczyznę. W ostatnim czasie słyszymy o ciągłych wypadkach rolniczych. Wczoraj doszło do niebezpiecznej sytuacji, gdzie poprzez nieostrożne obchodzenie się ze sprzętem, rolnik mógł stracić życie. Kilka dni temu doszło natomiast do śmiertelnego wypadku w miejscowości Grzechynia. 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 58-letni mężczyzna w trakcie prac polowych chciał podłożyć jakiś przedmiot pod koło traktora, aby ten nie stoczył się ze stromizny. Niestety. Zamiast zapobiec nieszczęściu, rolnik sam je na siebie ściągnął. Gdy znajdował się za pojazdem, ten ruszył i przejechał po 58-latku.

Przez wypadek podczas prac polowych mężczyzna doznał między innymi urazu miednicy i ręki. W chwili zabierania go do szpitala był przytomny. Warto przypomnieć także o innym wypadku, gdzie ciągnik przygniótł mężczyznę w trakcie prac w sadzie.

Czytaj również: Groźnie wyglądający wypadek z udziałem ciągnika i dwóch aut

PAP/fot.pixabay


Autor: Sebastian Wroniewski

Tragiczny wypadek w Zawadce. Ciągnik przygniótł mężczyznę


Autor: Emilia Gromczak

Porozumienie PZŁ i KRIR. Powstanie rozwiązanie dot. szkód łowieckich


Autor: Świat Rolnika

Pijany rolnik stwierdził, że… pojedzie po alkohol ciągnikiem


BULT SMOGOWICZE