PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Wypadek podczas prac polowych; nastolatek przejechany przez ciągnik

Wypadek podczas prac polowych; nastolatek przejechany przez ciągnik

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-10 12:30:00
Ciągnik

Z podejrzeniem obrażeń miednicy trafił do szpitala około 14-letni chłopiec, który w został przejechany przez ciągnik w trakcie prac polowych.

Do wypadku doszło w miejscowości Mijanowo (pow. gnieźnieński, woj. wielkopolskie). Na miejsce wypadku zadysponowano strażackie zastępy m.in. z Gniezna, Trzemeszna i kujawsko-pomorskiego Mogilna. Wezwano również zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany nastolatek został przetransportowany do szpitala.

Nastolatek przejechany przez ciągnik podczas prac polowych

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie st. kpt. Łukasz Michalak powiedział PAP, że służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku przed godz. 17. 

„Dostaliśmy zgłoszenie, że podczas prac polowych dziecko zostało przejechane przez ciągnik” – powiedział.

Jak dodał, w wypadku ranny został około 14-letni chłopiec. 

„Osobie poszkodowanej została udzielona pierwsza pomoc przez druhów OSP. Następnie przybył na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce wezwano też zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala” – powiedział strażak.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu doszło do innego groźnego wypadku, gdzie motocyklista wjechał wprost pod kosiarkę podczepioną do ciągnika.

Ciągnik

Michalak dodał, że ranny nastolatek był przytomny w momencie przekazywania go zespołowi pogotowia. Ratownicy podejrzewali, że chłopiec ma uszkodzoną miednicę.

Na miejsce wypadku zadysponowano strażackie zastępy m.in. z Gniezna, Trzemeszna i kujawsko-pomorskiego Mogilna.

Czytaj też: Ciągnik rolniczy przygniótł rolnika w Kobylanach na Podkarpaciu

PAP/fot.Facebook