PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik wjechał pod pociąg

Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik wjechał pod pociąg

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-05-05 16:30:00
Ciągnik

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę 30 kwietnia na przejeździe kolejowym w Witnicy. Ciągnik rolniczy wjechał pod skład pociągu PKP Intercity.

Ruch pociągów został wstrzymany, ale na szczęście w wyniku wypadku nikomu nic się nie stało, a lokomotywa uderzyła w przyczepę ciągnika rolniczego. Jak informuje miejscowa policja, 28-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał na przejazd kolejowy.

Ciągnik wjechał pod pociąg

W sobotę 30 kwietnia dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w Witnicy. Okazało się, że ciągnik rolniczy wjechał pod pociąg PKP Intercity ,,Bory Tucholskie”który jechał w stronę Kostrzyna nad Odrą.

,,W wyniku zderzenia na szczęście nikomu nic się nie stało, zarówno mężczyźnie kierującemu ciągnikiem rolniczym, jak i maszyniście oraz pasażerom w pociągu. Zniszczony został natomiast traktor, jak i lokomotywa. Pociąg nie może pojechać dalej, droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana” – powiedział Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Ruch pociągów na trasie Gorzów – Kostrzyn nad Odrą został wstrzymany, a utrudnienia trwały kilka godzin. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

,,28-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał na przejazd kolejowy, w wyniku czego doszło do zderzenia z pociągiem. Mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ nic mu się nie stało, a lokomotywa uderzyła w przyczepę ciągnika rolniczego” – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

ciągnik

Czytaj też: Pijany traktorzysta zatrzymany dzięki czujności obywatela

gorzowianin.com/fot. KM PSP Gorzów


Autor: Sebastian Wroniewski

Tragiczny wypadek w Zawadce. Ciągnik przygniótł mężczyznę






Autor: Emilia Gromczak

Porozumienie PZŁ i KRIR. Powstanie rozwiązanie dot. szkód łowieckich






Autor: Świat Rolnika

Pijany rolnik stwierdził, że… pojedzie po alkohol ciągnikiem






BULT SMOGOWICZE