PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Wypadek na polu! Mężczyzna zginął podczas koszenia trawy!

Wypadek na polu! Mężczyzna zginął podczas koszenia trawy!

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-07-21 12:04:18
wypadek na polu

Tragiczny wypadek na polu! Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, który uległ wypadkowi w czasie prac polowych w Moszczańcu. 25-latek został wciągnięty w mechanizm koszący zainstalowany do ciągnika rolniczego. Mężczyzna zginął na miejscu.

Tragiczny wypadek na polu

Wypadek na polu w miejscowości Moszczaniec. W poniedziałek przed godz. 19, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło podczas koszenia trawy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący ciągnikiem rolniczym, najechał na leżącego w trawie mężczyznę.

25-letni mieszkaniec gminy Jaśliska został wciągnięty w elementy mechanizmu koszącego, doznając ciężkich obrażeń ciała, w wyniku czego zmarł. Decyzją prokuratora, ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. 22-letni operator ciągnika był trzeźwy.

Czytaj więcej: Traktorzysta z czterema promilami wjechał ciągnikiem w ogrodzenie!

Policja apeluje o ostrożność

Każdego roku podczas prac polowych dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków, których przyczyną jest brak rozwagi i nieostrożność. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w czasie obsługi maszyn rolniczych oraz odpowiedzialnych zachowaniach w sytuacji, gdy znajdujemy się w bezpośrednim zasięgu działania tych maszyn.

podkarpacka.policja.gov.pl/fot.policja