PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Wypadek ciężarówki w Niemczech. Spaliło się 5000 kurczaków

Wypadek ciężarówki w Niemczech. Spaliło się 5000 kurczaków

Autor: Emilia Gromczak 2022-04-25 10:00:00
wypadek

Jak donosi Niemiecka Agencja Prasowa (DPA), w czwartek wieczorem na autostradzie A31 Dolnej Saksonii wydarzył się wypadek ciężarówki.

Do poważnego wypadku drogowego z udziałem transportera zwierząt doszło w czwartek wieczorem na autostradzie A31 w powiecie Emsland w Dolnej Saksonii. Według informacji cieżarówka zapaliła się, a ogień przeniósł się na przyczepę z kurczakami. W wyniku ognia tysiące ptaków padło w płomieniach. 

Tysiące kurczaków płonie przez wypadek ciężarówki 

W czwartek w nocy na autostradzie w Dolnej Saksonii wydarzył się groźny wypadek, w którym spłonęło 5000 kurczaków. Niemiecka Agencja Prasowa poinformowała, że opona ciężarówki do przewozu bydła pękła, przez co ciężarówka się zapaliła i zabiła 5000 kurczaków. 

Według policji ciężarówka do przewozu bydła z przyczepą jechała autostradą około godziny 1:50 w czwartek wieczorem, gdy nagle zdarzył się wypadek w wyniku, którego pękła opona przyczepy. Koło przyczepy natychmiast się zapaliło. Następnie kierowca ciężarówki skierował ciężarówkę i przyczepę na pobocze i odłączył przyczepę. W międzyczasie jednak ogień przeniósł się na przeczepę, która była załadowana kilkoma tysiącami kurczaków. Według relacji świadków, gdy przybyła straż pożarna, płonęła już cała przyczepa.

Na szczęście kierowca nie odniósł obrażeń. Prace porządkowe trwały do ​​południa, A31 była całkowicie zablokowana między Lathen i Dörpen w kierunku Leer.

W tym miesiącu podobny wypadek miał miejsce w Polsce. Kurczaki spłonęły w pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Podchojny (Świętokrzyskie). Prawdopodobną przyczyną powstania ognia było zwarcie instalacji elektrycznej.

wypadek

Sprawdź też: Pożar budynku gospodarczego. Zginęło kilkadziesiąt kurcząt

agrarheute.com/fot.pixabay.com


Autor: Sebastian Wroniewski

Wandale podpalili ciągnik. Olej zanieczyścił pobliskie pole


Autor: Sebastian Wroniewski

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Kosztował prawie pół miliona


Autor: Sebastian Wroniewski

Tragiczny wypadek w Zawadce. Ciągnik przygniótł mężczyznę


BULT SMOGOWICZE