PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Wilki grasują na północy Holandii. Zagryzły już 40 zwierząt

Wilki grasują na północy Holandii. Zagryzły już 40 zwierząt

Autor: Świat Rolnika 2022-08-03 15:30:00
Wilki

Wilki zaatakowały i zabiły wiele owiec we Fryzji i  Drenthe – północnej części Holandii. W Drenthe zwierzęta zaatakowały trzynaście owiec.   

Świadczą o tym nowe dane dotyczące szkód wyrządzonych przez wilki. BIJ12 otrzymał w czerwcu zgłoszenia o łącznie czterdziestu martwych zwierzętach. We fryzyjskim miasteczku Oudehorne na skutek ran po ugryzieniu zmarł kuc szetlandzki.

Wilki atakują zwierzęta

Wyniki za miesiąc czerwiec zostały opublikowane we wtorek przez BIJ12, agencję zajmującą się sprawami wilków dla poszczególnych prowincji. Laboratorium Uniwersytetu Wageningen bada próbki DNA, które są pobierane po zgłoszeniu martwych zwierząt.

Dane pokazują, że wilk, pomimo że odpowiada za śmierć wielu zwierząt, to wbrew pozorom  nie zawsze jest sprawcą. Na przykład cielę na łące w Katlijk we Fryzji zostało zagryzione przez psa. 

BIJ12 otrzymał w czerwcu zgłoszenia o łącznie czterdziestu martwych zwierzętach. We fryzyjskim miasteczku Oudehorne na skutek ran po ugryzieniu zmarł kuc szetlandzki. Na razie nie wiadomo, które zwierzę jest za to odpowiedzialne. Pilne śledztwo w sprawie śladów DNA nie dostarczyło wystarczających informacji i obecnie jest przedłużane.

Problem może jednak stanowić nowa para wilków, która osiedliła się na pograniczu Fryzji i Drenthe. Co więcej, para wydała na świat co najmniej trzy młode.

wilki

Czytaj też: Wilk zagryzł dziecko. Drugie walczy o życie. "Znaleziono część ciała"

nieuweoogst.nl/fot. pixabay