PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Traktorzysta wywrócił ciągnik. Prawka nie miał, ale 2 promile już tak

Traktorzysta wywrócił ciągnik. Prawka nie miał, ale 2 promile już tak

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-04-13 11:30:00
Traktorzysta

Nietrzeźwy traktorzysta przewrócił ciągnik rolniczy z przyczepą na drodze gruntowej w gminie Lipnica. Kierowca miał prawie dwa promile i nie posiadał prawka.

Mundurowi, którzy wyjaśniali okoliczności zdarzenia ustalili, że kierujący Ursusem na prostym odcinku drogi zjechał nagle na prawe pobocze, gdzie doszło do wywrócenia się pojazdu. 33-latek w organizmie miał prawie dwa promile alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ prawo jazdy zostało mu już prędzej zatrzymane.

Kolejny pijany traktorzysta

We wtorek przed godziną 18 dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze gruntowej pomiędzy Prądzoną, a Osusznicą. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratunkowe. Funkcjonariusze, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że najprawdopodobniej traktorzysta kierujący Ursusem z przyczepą na prostym odcinku drogi nagle zjechał na pobocze, gdzie osunął się na skarpie i następnie pojazd się wywrócił.

Niestety w wyniku zdarzenia ranny został 33-letni kierujący i przewieziono go do szpitala. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości i okazało się, że w organizmie miał prawie dwa promile alkoholu. Policjanci ustalili także, że mieszkaniec gminy Lipnica nie posiada uprawnień do kierowania, ponieważ prawo jazdy zostało mu już zatrzymane w lutym 2020 roku w związku z kierowaniem pojazdem pod działaniem alkoholu.

Przyczepa, z którą jechał mężczyzna, nie była natomiast zarejestrowana oraz nie posiadała obowiązkowej polisy ubezpieczenia OC. Śledczy, pracując na miejscu, zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

traktorzysta

Czytaj też: Rosyjscy okupanci niszczą ukraińskie maszyny rolnicze w Zaporożu

pomorska.policja.gov.pl/fot.Policja Pomorska


Autor: Emilia Gromczak

Gradobicia we Francji. Producenci zgłaszają spore uszkodzenia


Autor: Emilia Gromczak

Drzewo przygniotło 63-latka. Mężczyzna zmarł na miejscu


Autor: Emilia Gromczak

Rosjanie ostrzelali przedsiębiorstwo rolne w Zaporożu. Straty są ogromne


BULT SMOGOWICZE