PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Traktorzysta jechał ciągnikiem bez uprawnień i na podwójnym gazie 

Traktorzysta jechał ciągnikiem bez uprawnień i na podwójnym gazie 

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-01 08:54:00
Traktorzysta

Młody traktorzysta wybrał się na przejażdżkę ciągnikiem znajomego bez jego zgody. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i na tym rozpoczęły się jego problemy.

Mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W chwili zatrzymania mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Po zbadaniu 26-latka na stan trzeźwości okazało się, że ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwa młodemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej

W sobotni wieczór policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży ciągnika oraz kosiarki rotacyjnej z posesji w Dulczy Małej. Funkcjonariusze szybko ustalili, że kradzieży mogło dokonać dwóch mężczyzn mieszkających w pobliżu, którzy wcześniej spożywali razem alkohol.

Już po chwili policjanci napotkali jadącego ciągnikiem młodego mężczyznę. Pomimo podania przez policjantów wyraźnego sygnału do zatrzymania, traktorzysta nie zatrzymał się, a na widok radiowozu przyśpieszył i wjechał leśną ścieżkę. Mężczyzna porzucił ciągnik w lesie, wrócił pieszo do domu, gdzie po chwili został zatrzymany przez policjantów.

Przypomnijmy, że w połowie maja inny pijany traktorzysta swoją podróż ciągnikiem zakończył w rowie.

Traktorzysta

Traktorzysta miał 2,5 promila alkoholu w organizmie

W chwili zatrzymania mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Po zbadaniu 26-latka na stan trzeźwości okazało się, że ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Zatrzymany został także jego krewny, który jak ustalili policjanci, również brał udział w zdarzeniu.

Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili ponadto, że młody traktorzysta posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 26-letniemu mężczyźnie zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, niestosowanie się do wyroków sądu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Ciągnik oraz kosiarka, już trafiły do rąk właściciela.

W sprawie prowadzone są dalsze czynności.


Czytaj też: Pijany rolnik stwierdził, że… pojedzie po alkohol ciągnikiem

podkarpacka.policja.gov.pl/fot.Flickr


Grad i ulewy zniszczyły uprawy rolne w woj. łódzkim

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-29 22:00:00

Nieletni kierowca ciągnika spowodował kolizję. Sprawa trafi do sądu

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 19:00:00

Myśliwi złapali kłusowników i przekazali ich policji

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-29 10:27:00

BULT SMOGOWICZE