PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Seniorka uprawiała konopie, by się nimi nacierać. Grożą jej 3 lata

Seniorka uprawiała konopie, by się nimi nacierać. Grożą jej 3 lata

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-08 21:30:00
konopie

Na jednej z posesji w gminie Krynice tomaszowscy kryminalni ujawnili kilkadziesiąt roślin konopi indyjskich. Konopie uprawiała 72-letnia kobieta.

Seniorka tłumaczyła mundurowym, że posiada je na własny użytek w celach leczniczych. Efekt nacierania się rośliną według seniorki miał być „piorunujący”. Kobieta w przeszłości była notowana za przestępstwa akcyzowe.

Seniorka uprawiała konopie

Tomaszowscy kryminalni podczas przeszukania miejsca zamieszkania oraz posesji należącej do 72-latki z gminy Krynice ujawnili 41 krzaków konopi indyjskich. Konopie były w różnej fazie wzrostu, niektóre miały ponad metr wysokości.

Seniorka uprawiała rośliny w tunelu ogrodowym pomiędzy pomidorami oraz w malinach na polu. Kobieta tłumaczyła policjantom, że rośliny posiada na własny użytek w celach leczniczych. Konopie miała przykładać w bolące miejsca, a efekt tego zabiegu według seniorki miał być „piorunujący”.

Jak wynika z policyjnych systemów, 72-latka była już w przeszłości notowana za przestępstwa akcyzowe. Tym razem przed sądem odpowie za nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. Zgodnie z artykułem 63 ustęp 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 3. 

konopie

Czytaj też: Uprawiał konopie indyjskie w przydomowym ”foliaku”. Grożą mu 3 lata

lubelska.policja.gov.pl/fot.pixabay/fot.Policja Lubelska