PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Rosjanie ostrzelali przedsiębiorstwo rolne w Zaporożu. Straty są ogromne

Rosjanie ostrzelali przedsiębiorstwo rolne w Zaporożu. Straty są ogromne

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-24 16:00:00
Rosjanie

Jak pisze portal Agronews, w Zaporożu doszło do ogromnych strat. Rosjanie ostrzelali przedsiębiorstwo rolnicze i zniszczyli sprzęt.

Zaporoska Obwodowa Administracja Wojskowa donosi o wystrzeleniu gradu pocisków przez okupanta na jedno z przedsiębiorstw rolnych w Zaporożu. W wyniku ostrzału doszło do poważnych strat. Uszkodzone są prawie wszystkie siewniki, ciągniki, koparka, a także tylna kabina ciężarówki oraz jej koła. 

Rosjanie wystrzelili grad pocisków w gospodarstwo 

W Zaporożu Rosjanie wystrzelili grad w przedsiębiorstwo rolnicze. Jak donosi Zaporoska Obwodowa Administracja Wojskowa, teren gospodarstwa został ostrzelany z gradu w rejonie Wasyliwskim.

W oświadczeniu Zaporoskiej Obwodowej Administracji Wojskowowej czytamy, że we wsi Łukjanowskie nieprzyjaciel zniszczył pomieszczenia administracyjne i magazynowe, hangar ogniem wycelowanym. Ponadto ostrzał uszkodził siewniki i ciągniki gospodarstwa, wyleciała szyba w koparce i ładowarce kołowej, uszkodzeniu uległy kabiny w ciężarówkach i przebite koła.

Rosjanie zniszczenia

Grabieże i zniszczenia

Rosyjscy żołnierze okradają Ukrainę m.in. ze zboża z dokonują masowych zniszczeń na terenie kraju. Ostatnio okupanci ukradli 300 ton zboża z Kamianki Dnieprowskiej na Zaporożu. Rosjanie wywieźli z gminy 10 samochodów po 30 ton zboża.  Według mieszkańców wsi Mała Biłozerka najeźdźcy zabrali ze spichlerzy zboże należące zarówno do samych rolników, jak i udziałowców. W maju br. Rosjanie zniszczyli bank roślinnych zasobów genowych. Była to jedna z największych takich instytucji na świecie, której zasoby chroniły nawet hitlerowskie Niemcy w czasie II wojny światowej. 

Według najnowszych doniesień Rosja ma plan na zwiększenie wysyłek skradzionego Ukrainie zboża. Do tego celu chce reaktywować pracę portów w okupowanym obwodzie chersońskim.

Czytaj też: UNESCO: Rosjanie zniszczyli lub uszkodzili 152 obiekty kultury

agronews.ua/fot.pixabay.com