PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Rolnik z Małopolski zginął przygnieciony przez własny ciągnik

Rolnik z Małopolski zginął przygnieciony przez własny ciągnik

Autor: Świat Rolnika 2022-07-04 18:30:00
Rolnik

Ogromna tragedia miała miejsce w Czekarzewicach II. Podczas prac polowych zginął rolnik kierujący ciągnikiem. Miał 45 lat.

Czekarzewice II położone są w gminie Tarłów, w województwie świętokrzyskim. To właśnie tam czwartkowego wieczoru wydarzył się nieszczęśliwy wypadek, który dla 45– latka skończył się tragicznie. Niestety, nie jest to odosobniony tego typu przypadek.

Mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik

Po godzinie 22 do funkcjonariuszy policji dotarło zgłoszenie o tragicznym wypadku w Czekarzewicach II. Tego dnia na jednym z pól uprawnych trwały prace przy nawadnianiu upraw borówki. Rolnik, który się tym zajmował korzystał z ciągnika rolniczego marki Ursus. Jak informuje dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opiatowie, do pojazdu przypięto jednoosiowy rozrzutnik, a na nim znajdowały się 3 napełnione wodą zbiorniki. Zbocze pola okazało się zbyt strome, by bezpiecznie przejechać tak obciążonym pojazdem. Ciągnik podczas próby podjazdu przewrócił się, a kabina przygniotła kierującego pojazdem 45– letniego rolnika. Mężczyzny nie udało się uratować, poniósł śmierć na miejscu.

Rolnik

Rolnik przejechany przez ciągnik w Małopolsce

Innym zdarzeniem z udziałem ciągnika był wypadek z 20 czerwca tego roku. W Trzebuni w województwie małopolskim zginął wówczas 58– letni rolnik. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58– latek przygotowywał ciągnik do prac polowych. Podczas gdy mężczyzna znajdował się poza traktorem, ten stoczył się i najpierw przejechał po mężczyźnie, a następnie uderzył w budynek. Huk usłyszała rodzina poszkodowanego, która wezwała na miejsce służby. Mimo podjęcia akcji ratowniczej mężczyzna zmarł na miejscu.

Policjanci zwracają uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności w czasie prac przy uprawach. Statystyki Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego jasno wykazują, że wypadki z udziałem poruszających się maszyn transportowych  znajdują się w czołówce przyczyn śmiertelności rolników. Do innych przyczyn wypadków kończących się zgonem można zaliczyć uderzenie przez spadające przedmioty, upadek z wysokości, obrażenia spowodowane ruchomymi częściami urządzeń i pojazdów, ataki z udziałem zwierząt, a także choroby.

Czytaj również:Ogromna tragedia w Małopolsce. Ciągnik przejechał po mężczyźnie

Msn/fot.KPP,Opiatów