PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Rolnik natknął się na niewybuchy. Podczas orki wykopał… miny

Rolnik natknął się na niewybuchy. Podczas orki wykopał… miny

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-03-28 13:00:00
miny

Podczas prac polowych w Woli Rzędzińskiej tamtejszy rolnik natknął się na niewybuchy. Podczas orki wykopał… dwie miny przeciwpancerne.

Niewybuchy pochodzące z okresu II wojny światowej zostały zabrane przez saperów i zneutralizowane na poligonie. Policja ponawia apel o właściwym zachowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk.

Rolnik wykopał miny

Podczas prac polowych rolnik z Woli Rzędzińskiej, który przygotowywał pole do wiosennego wysiewu, podczas orki wykopał dwa niewybuchy. Na miejsce skierowano zespół minersko-pirotechniczny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Policjanci określili znalezisko, jako miny przeciwpancerne z czasów II wojny światowej. Teren został oznaczony a patrol nadzorował miejsce do czasu przyjazdu saperów.

Wojskowi pojawili się przy znalezisku i wykopali niewybuchy. Miny zostały zabezpieczone w specjalnych ładowniach samochodów saperskich i wywiezione do miejsca, gdzie można je było w sposób bezpieczny zneutralizować.

Policja ponawia apel o właściwym zachowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w tam policjantów.

miny przeciwpancerne

Czytaj też: Niewybuchy na polach i nie tylko! Uważaj podczas prac polowych!

malopolska.policja.gov.pl/fot.Policja Małopolska


Autor: Emilia Gromczak

Gradobicia we Francji. Producenci zgłaszają spore uszkodzenia


Autor: Emilia Gromczak

Drzewo przygniotło 63-latka. Mężczyzna zmarł na miejscu


Autor: Emilia Gromczak

Rosjanie ostrzelali przedsiębiorstwo rolne w Zaporożu. Straty są ogromne


BULT SMOGOWICZE