PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Przymrozki w Wielkopolsce, Warmii i Mazurach. IMGW ostrzega

Przymrozki w Wielkopolsce, Warmii i Mazurach. IMGW ostrzega

Autor: Tomasz Racki 2022-05-17 12:22:00
przymrozki

IMGW ostrzega, że przymrozki mogą dziś w nocy pokrzyżować szyki rolnikom z województw wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach, które są spodziewane w nocy z wtorku na środę. Alert dotyczy wszystkich powiatów woj. warmińsko-mazurskiego. I 10 powiatów w województwie wielkopolskim. 

Przymrozki na Warmii i Mazurach

IMGW podał w komunikacie, że od godz. 23 we wtorek do godz. 7 w środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około zera stopni Celsjusza, przy gruncie do minus czterech st. C. na wschodzie regionu, tj. w powiatach ełckim, giżyckim, gołdapskim, oleckim, piskim i węgorzewskim.

W pozostałych powiatach województwa prognozowany jest od północy do godz. 7 spadek temperatury powietrza do około jednego st. C, a przy gruncie do minus trzech st. C. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska określono na 80 proc.

Wielkopolska zagrożona przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach, które spodziewane są w nocy z wtorku na środę w regionie. Alert dotyczy terenu 10 powiatów.

Instytut podał, że w nocy, od północy do godz. 7. w środę, prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 1 st. C, zaś przy gruncie do -3 st. C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Ostrzeżenie IMGW-PIB pierwszego stopnia o przymrozkach dotyczy terenów 10 powiatów; chodzieskiego, gnieźnieńskiego, kolskiego, pilskiego, słupeckiego, tureckiego, wągrowieckiego, złotowskiego, a także powiatu konińskiego i miasta Konina. 

Czytaj także: IMiGW: w tym tygodniu słonecznie. Najcieplej na zachodzie

PAP/fot. pixabay


Pijany traktorzysta zawisł na skarpie. Złapał go policjant na urlopie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-01 17:45:00

Rolnik wjechał ciągnikiem na autostradę i… pod prąd. Ale to nie koniec

Autor: Magdalena Podgórska 2022-07-01 10:38:00

KRUS: ważne zmiany w ubezpieczeniu zdrowotnym już od dziś

Autor: Magdalena Podgórska 2022-07-01 10:18:00

BULT SMOGOWICZE