PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Przygniótł go ciągnik. Przyczyna była jedna i wiadoma od początku

Przygniótł go ciągnik. Przyczyna była jedna i wiadoma od początku

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-09-23 11:34:11
Ciągnik

Szybka pomoc policjantów z posterunku w Kadzidle oraz ratowników medycznych uratowała życie traktorzyście, który wjechał do rowu i został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Mężczyzna był zakleszczony. Policjanci i załoga karetki pogotowia podnieśli pojazd i wydostali spod niego mężczyznę. Alkomat szybko wskazał przyczynę zdarzenia.

Przygnieciony przez ciągnik rolnik przeżył tylko dzięki pomocy służb ratunkowych

Przedwczoraj kilka minut przed godz.13 do dyżurnego ostrołęckich policjantów dotarło poważne zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca ciągnika jest przygnieciony przez ciągnik rolniczy, który wjechał do przydrożnego rowu. Osoby postronne, który przyjechały na miejsce nie były w stanie pomóc zakleszczonemu traktorzyście.

Pijanemu kierowcy ciągnika grozi do 2 lat więzienia

Policjanci wraz z ratownikami przystąpili do uwolnienia mężczyzny, ponieśli pojazd i wydostali go spod ciągnika. Okazało się, że kierowca ciągnika (44 lata) jest pijany. Alkomat wskazał w jego organizmie 3 promile alkoholu. Miał on problem zarówno z utrzymaniem równowagi, jak i komunikacją. Ponadto okazało się, że nigdy nie posiadał on prawa jazdy, a ciągnik rolniczy, którym się poruszał od dłuższego czasu nie posiada ważnych badań technicznych.

Niebawem bezmyślny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym jazda pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

Czytaj też: Traktorzysta zasypiał za kierownicą. Zgadniesz, ile miał promili?

mazowiecka.policja.gov.pl/fot.Pixabay