PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Przewróciła się ciężarówka ze świniami. Zwierzęta się rozbiegły

Przewróciła się ciężarówka ze świniami. Zwierzęta się rozbiegły

Autor: Świat Rolnika 2022-07-12 15:19:00
ciężarówka ze świniami

Ciężarówka ze świniami przewróciła się na pobocze w miejscowości Bieżuń w pow. żuromińskim. Ciężarówka przewoziła 180 sztuk trzody chlewnej.

Obecnie trwa podnoszenie pojazdu, a droga jest zablokowana. Jak poinformował PAP rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Żurominie mł. asp. Tomasz Łopiński, na czas podnoszenia ciężarówki policjanci wprowadzili objazd lokalnymi drogami. Utrudnienia mogą potrwać ok. 1,5 godziny.

Ciężarówka ze świniami przewróciła się

Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 9 w Bieżuniu na ulicy Zamkowej podczas wymijania się ciężarówki z osobówką. Ciężarówka ze świniami przewróciła się na pobocze.

,,Na łuku drogi samochód ciężarowy zjechał na pobocze, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i ciężarówka przewróciła się" – zrelacjonował rzecznik.

Dodał, że pojazdem podróżowały dwie osoby, które nie odniosły żadnych obrażeń. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Wyprowadzeniem świń z przewróconej naczepy zajmowali się strażacy z PSP w Żurominie oraz strażący ochotnicy. Na miejscu były obecne służby weterynaryjne.

,,Część zwierząt rozbiegła się po łące, ale udało się je wyłapać. Wszystkie trafiły do podstawianego pojazdu zastępczego" – przekazał policjant.

Po godz. 14 na miejsce zdarzenia przyjechały dwa dźwigi, które będą podnosić na koła pojazd wraz z naczepą. W tym czasie droga będzie zablokowana, a samochody będą kierowane na objazd innymi lokalnymi drogami.

ciężarówka ze świniami

Czytaj też: Wypadek ciężarówki w Niemczech. Spaliło się 5000 kurczaków

PAP/fot.Policja Mazowiecka