PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pożar w Lipinach. Spłonął ponad hektar zboża i ścierniska

Pożar w Lipinach. Spłonął ponad hektar zboża i ścierniska

Autor: Świat Rolnika 2022-08-04 15:30:00
Pożar

Pożar w Lipinach pomiędzy Gołańczą a Margoninem wybuchł we wtorek, 2 sierpnia – spłonął hektar zboża. Interweniowało kilkudziesięciu strażaków.

Na polu spłonął hektar zboża. Natychmiast na miejsce zdarzenia przyjechało osiem zastępów straży pożarnej z OSP Margonin, Próchnowo i Szamocin oraz JRG z Chodzieży. Na miejscu zjawił się również patrol policji. Po ugaszeniu pożaru, strażacy dziękowali rolnikom za pomoc.

Pożar zboża i ścierniska

 Okazało się, że doszło tam do pożaru zboża na polu. W jego wyniku spłonęło około jednego hektara zboża na pniu i ścierniska. Po ugaszeniu pożaru, strażacy dziękowali rolnikom za pomoc.

„Pragniemy podziękować rolnikom, którzy przy pomocy swoich maszyn wykonywali pasy bezpieczeństwa, co w znacznym stopniu ograniczyło straty” – przyznają strażacy.

Podobna sytuacja miała miejsce we wsi Koryta. Jednakże, podczas akcji strażacy stracili jeden używanych podczas akcji wozów strażackich, który doszczętnie spłonął.

,,Podczas pożaru zboża na pniu i ścierniska w pobliżu wsi Koryta w gm. Torzym (Lubuskie) spłonął jeden z wozów strażackich biorących udział w akcji gaśniczej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sam pożar objął około 40 ha i został już opanowany” – poinformował rzecznik lubuskiej PSP Dariusz Szymura.

"Pożar zboża gwałtownie się rozprzestrzeniał po ściernisku usłanym słomą, a zmienny kierunek wiatru sprawił, że płomienie błyskawicznie znalazły się w pobliżu jednego z wozów biorących udział w akcji. Duże zadymienie spowodowało, że silnik samochodu przestał pracować i strażacy nie byli w stanie odjechać. Sami ewakuowali się, a pojazd uległ spaleniu" – powiedział Szymura.

Czytaj również: Olbrzymi pożar zboża; spłonęło ponad 100 hektarów upraw

Oknonawagrowiec.pl /fot. facebook.com/osp.margonin