PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pożar stodoły wyrządził szkody na 500 000 euro. Spłonęły maszyny i nawozy

Pożar stodoły wyrządził szkody na 500 000 euro. Spłonęły maszyny i nawozy

Autor: Emilia Gromczak 2021-12-13 08:19:00
Pożar

W Dolnej Bawarii w czwartek wybuchł pożar w stodole, w której przechowywano maszyny rolnicze i nawozy sztuczne. Doszło do ogromnych szkód materialnych.

Jak poinformowała komenda policji w Dolnej Bawarii, stodoła w Hierlbach w Feldkirchen zapaliła się w czwartek wieczorem z nieznanej wcześniej przyczyny. Kiedy przybyły pierwsze służby ratunkowe, budynek był już w pełnym pożarze. Osoby przebywające w sąsiednim domu zdołały w porę dotrzeć w bezpieczne miejsce.Szkody materialne szacuje się na około 500 000 euro.

Pożar stodoły w Dolnej Bawarii

W ubiegły czwartek doszło do poważnego pożaru w Dolnej Bawarii. Spaliła się stodoła, w której przechowywano maszyny rolnicze i nawozy sztuczne. Jak relacjonuje tamtejsza komenda policji, około godziny 23 zintegrowane centrum kontroli zostało powiadomione o pożarze w stodole. Kiedy przybyły pierwsze służby ratunkowe, budynek był już w pełnym pożarze. Osoby przebywające w sąsiednim domu zdołały w porę dotrzeć w bezpieczne miejsce. Udało się zapobiec rozprzestrzenianiu się płomieni na sąsiednie budynki. Jednak stodoły nie udało się uratować. Pożar stodoły wyrządził szkody na 500 000 euro. Spłonęły maszyny i nawozy

Nie jest to pierwszy przypadek w Niemczech. Na początku grudnia w gospodarstwie w Bissendorf w Dolnej Saksonii wybuchł bardzo poważny pożar. W płomieniach żywcem spłonęło około 180 hodowanych tam świń.

Ogromne szkody materialne

Pożar w Dolnej Bawarii spowodował ogromne szkody. Oprócz maszyn rolniczych w stodole przechowywano również 30 ton nawozów sztucznych. Szkody materialne wyceniono na 500 000 euro. Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się lokalna policja kryminalna. Jak na razie nie są znane przyczyny pożaru. 

Sprawdź: Pożary w gospodarstwie – jak postępować z ogniem? Cenne porady!

agrarheute.com/fot.pixabay.com