PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pożar magazynu z suszem do produkcji herbat ugaszony

Pożar magazynu z suszem do produkcji herbat ugaszony

Autor: Tomasz Racki 2022-05-10 10:42:00
pożar

Prawie dobę trwały działania strażaków w Kliszowie (Świętokrzyskie), gdzie zdarzył się  pożar magazynu z suszem do produkcji herbat. 

Akcja zakończyła się we wtorek około godziny 9 – poinformował st. kpt. Mateusz Tarka, rzecznik pińczowskiej PSP. Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali w poniedziałek po godzinie 12. W magazynie o powierzchni 1,8 tys. mkw. płonął susz ziołowy i owocowy do produkcji herbat. W ostatnim czasie dochodzi do wielu pożarów

Pożar magazynu ugaszony

"Nasze działania polegały na usunięciu około 4 tys. metrów sześciennych suszu na zewnątrz i przelewaniu go wodą. Wcześniej wykonaliśmy niezbędne prace rozbiórkowe między innymi dachu obiektu, żeby dotrzeć do źródeł ognia. Około godziny 9 we wtorek te działania zostały zakończone. Miejsce zdarzenia zostało przekazane zarządcy obiektu. Zastępy, które brały udział, wróciły do miejsca stacjonowania" – przekazał st. kpt. Mateusz Tarka, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie.

Na miejscu było zaangażowanych około 60 strażaków z 19 zastępów straży pożarnej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na razie nie są znane przyczyny pożaru.

Czytaj także: Tragiczny pożar chlewni; ogień pochłonął około 2 tysiące świń

PAP/fot. pixabay


Autor: Świat Rolnika

Rosjanie zajęli polskie gospodarstwo na Ukrainie i zabili pracowników


Autor: Emilia Gromczak

Serwis internetowy SatAgro idealny dla gospodarstw produkujących rośliny


Autor: Świat Rolnika

Rolnictwo w obliczu wojny i zmian klimatu. Rewolucja zdaje się być nieunikniona


BULT SMOGOWICZE