PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pożar hali maszyn i bel siana. Straty sięgają pół miliona euro

Pożar hali maszyn i bel siana. Straty sięgają pół miliona euro

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-30 17:30:00
pożar

W Badenii-Wirtembergii we wtorek zapaliła się hala maszyn w jednym z gospodarstw rolnych. Przez pożar zniszczeniu uległy setki bel siana i sprzęt rolniczy.

Lokalne straże pożarne dysponowały łącznie 157 strażakami i 23 pojazdami, a pogotowie ratunkowe 6 strażakami i trzema pojazdami. Gaszenie pożaru trwało do wczesnych godzin porannych. Miejscowa policja podaje, że przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Ogromny pożar w hali maszyn

Jak poinformowała komenda policji w Aalen, we wtorek wieczorem około godziny 18.30 w budynku rolniczym w miejscowości Obersontheim w powiecie Schwäbisch Hall w Badenii-Wirtembergii wybuchł poważny pożar. W hali maszyn przechowywano sprzęt rolniczy i setki bel siana.

Do akcji zadysponowano miejscowe jednostki straży pożarnej w łącznej liczbie 157 strażaków i 23 pojazdów, służby ratownicze w liczbie 6 strażaków i trzech pojazdów. Prace gaśnicze trwały do wczesnych godzin rannych.

Na szczęście w pożarze nie ucierpiały żadne osoby ani zwierzęta, ale ogień spowodował ogromne zniszczenia. Według miejscowej policji straty materialne są wstępnie szacowane na około 500 tysięcy euro.

pożar

Czytaj też: Wielki pożar chlewni. Żywcem spaliło się 180 świń

agrarheute.com/fot.pixabay