PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Potrącił strażaka gaszącego traktor, a uciekając spowodował inny wypadek

Potrącił strażaka gaszącego traktor, a uciekając spowodował inny wypadek

Autor: Kamila Ciężka 2022-05-20 22:00:00
wypadek

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 45-latkowi, który jest podejrzany o to, że spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy osobom poszkodowanym. Został ustalony i zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Tarczynie. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Wcześniej 45-latek potrącił strażaka z jednostki OSP, który brał udział w akcji gaszenia palącego się traktora.

Kierowca spowodował śmiertelny wypadek

W środę w godzinach wieczornych miał miejsce tragiczny wypadek w miejscowości Przypki przy ulicy Nadarzyńskiej. Z grupą rowerzystów na łuku drogi zderzył się pojazd osobowy. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy osobom poszkodowanym. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 44-letni mężczyzna, 4 osoby z obrażeniami zostały przewiezione do szpitala.

Zajmujący się sprawą policjanci natychmiast podjęli czynności w kierunku ustalenia sprawcy zdarzenia. Na podstawie zebranych informacji ustalili markę i typ pojazdu oraz numery rejestracyjne. Intensywne działania funkcjonariuszy oraz ogłoszony alarm doprowadziły do tego, że w godzinach nocnych zatrzymano 45-letniego mieszkańca gminy Tarczyn. Odnaleziony został również pojazd, którym poruszał się mężczyzna. Został on zabezpieczony procesowo na policyjnym parkingu. 

wypadek

Uciekał po potrąceniu strażaka

Wcześniej 45-latek potrącił strażaka z jednostki OSP, który brał udział w akcji gaszenia palącego się traktora. Ciągnik rolniczy stanął w płomieniach w miejscowości Krakowiany, a z pożarem zmagali się druhowie z jednostki OSP Młochów.  Droga była zablokowana, a zniecierpliwiony kierowca w pewnym momencie miał ruszyć z piskiem opon i potrącić niegroźnie jednego ze strażaków i uciec.

,,Na całe szczęście naszemu strażakowi nie stało się nic poważnego. Dobrze zabezpieczone miejsce zdarzenia nie uchroniło nas przed dzisiejszym incydentem" – przekazała później na swoim facebookowym profilu jednostka OSP Młochów.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 45-latek został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji, gdzie w chwili obecnej oczekuje na czynności z udziałem prokuratora. Wszelkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku dalszego postępowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu.

Czytaj też: Pijany traktorzysta wjechał do rowu. Pomagał mu… pijany brat

kpppiaseczno.policja.waw.pl/fot. KPP Piaseczno


Holenderscy rolnicy grożą wysypaniem ziemi pod gminnym ratuszem

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 15:00:00

Atak niedźwiedzia w Asheville. Właściciela uratował jego własny pies

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 11:30:00

Służby apelują o bezpieczeństwo nad wodą. W weekend utonęło 11 osób

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-27 18:00:00

BULT SMOGOWICZE