PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Pomógł jeden z mieszkańców

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Pomógł jeden z mieszkańców

Autor: Kamila Ciężka 2022-05-09 18:30:00
skradziony ciągnik

Skradziony ciągnik rolniczy o wartości około pół miliona złotych, powróci w najbliższym czasie do swojego prawowitego właściciela.

Skradziona na terenie województwa lubuskiego maszyna rolnicza, została ujawniona na terenie gminy Olszyna. Obecne działania funkcjonariuszy pionu kryminalnego, ukierunkowane są na zatrzymanie osoby podejrzanej o jego kradzież. W tej sprawie niezmiernie ważna okazała się dobra współpraca mundurowych z lokalną społecznością i szybko przekazana informacja przez jednego z obywateli, który wyraźnie czuje się współodpowiedzialny za bezpieczeństwo.

Skradziony ciągnik odzyskany

Niezmiernie ważne jest każde wsparcie policyjnych działań ze strony społeczeństwa, bo wszyscy wiemy doskonale, że współpraca się zawsze opłaca. Szczególnie jeżeli prowadzi bezpośrednio do zwiększania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, poprzez zapobieganie i skuteczne zwalczanie przestępczości. Tak było i tym razem, bo informacja przekazana przez jednego z obywateli, który wyraźnie czuje się współodpowiedzialny za bezpieczeństwo, doprowadziła do odzyskania przez mundurowych skradzionego mienia. Odzyskano bowiem skradziony ciągnik rolniczy o wartości około pół miliona złotych.

Policjanci ustalili, że pojazd został skradziony z terenu województwa lubuskiego, jednocześnie udało się namierzyć jego właściciela. Na miejscu ujawnienia, pracowała grupa policjantów oraz technik kryminalistyki, który dokonał szczegółowych oględzin. Ciągnik rolniczy posiadał uszkodzenia elementów elektronicznych odpowiadających za jego uruchomienie, które znajdowały się bezpośrednio pod kierownicą. Po wykonaniu niezbędnych czynności zabezpieczono go na policyjnym parkingu. Obecne działania policjantów z pionu kryminalnego, ukierunkowane są na zatrzymanie osoby podejrzanej o kradzież.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu pragną serdecznie podziękować czujnemu mieszkańcowi powiatu lubańskiego za jego właściwą postawę.

 skradziony ciągnik

Czytaj też:  Ukradł traktor i… schował go w lesie. Został złapany na gorącym uczynku

luban.policja.gov.pl/fot.KPP w Lubaniu


Autor: Sebastian Wroniewski

Tragiczny wypadek w Zawadce. Ciągnik przygniótł mężczyznę


Autor: Emilia Gromczak

Porozumienie PZŁ i KRIR. Powstanie rozwiązanie dot. szkód łowieckich


Autor: Świat Rolnika

Pijany rolnik stwierdził, że… pojedzie po alkohol ciągnikiem


BULT SMOGOWICZE