PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Kosztował prawie pół miliona

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Kosztował prawie pół miliona

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-05-25 11:30:00
ciągnik

Żuromińscy kryminalni odzyskali przywłaszczy ciągnik rolniczy o wartości 450 tys. zł. Mieszkance powiatu żuromińskiego grozi do 10 lat więzienia.

Wobec kobiet zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Zabezpieczone zostały również pieniądze na poczet przyszłych kar. To kolejny odzyskany pojazd w sprawie prowadzonej przez miejscowych policjantów.

Ciągnik udało się odzyskać

Policjanci z żuromińskiej komendy odzyskali przywłaszczony ciągnik rolniczy o wartości 450 tys. zł. Kryminalni od pewnego czasu prowadzą wielowątkowe śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mławie. Śledczy zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego zostało wydane przez Prokuraturę Rejonową w Mławie postanowienie o przedstawieniu zarzutów trzem osobom. Policjanci ustalili aktualne miejsce pobytu tych osób, będących mieszkańcami powiatu żuromińskiego.

Na początku maja na terenie województwa mazowieckiego policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Żurominie realizując czynności zlecone przez Prokuraturę Rejonową w Mławie, przeprowadzili skoordynowane działanie, które doprowadziły do zatrzymaniem dwóch kobiet podejrzanych o popełnienie szeregu przestępstw gospodarczych. Zaś zgromadzony w sprawie materiał pozwolił przedstawić podejrzanym w sprawie trzem kobietom łącznie 14 zarzutów przywłaszczenia mienia wielkich rozmiarów oszustwa, gdzie łączna wartość start przekracza 9 mln złotych.

Przedstawione zarzuty mieszczą się w katalogu przestępstw przeciwko mieniu, które zagrożone są karą pozbawienia wolności od roku do lat 10. Wobec kobiet zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Zabezpieczone zostały również pieniądze na poczet przyszłych kar.

ciągnik

Czytaj też: Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Pomógł jeden z mieszkańców

mazowiecka.policja.gov.pl/fot.pixabay/fot.policja


Nielegalne środki ochrony roślin wykryte na terenie Podlasia

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-27 10:30:00

Gradobicia we Francji. Producenci zgłaszają spore uszkodzenia

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-24 19:00:00

Drzewo przygniotło 63-latka. Mężczyzna zmarł na miejscu

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-24 16:30:00

BULT SMOGOWICZE