PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Po ataku hakerskim na Fendt produkcja ponownie wznowiła działalność

Po ataku hakerskim na Fendt produkcja ponownie wznowiła działalność

Autor: Emilia Gromczak 2022-05-20 12:00:00
Fendt

Jak donosi grupa inżynierii rolniczej AGCO z markami Fendt, Massey Ferguson i Valtra po ataku hakerskim firma znów działa.

Po ataku hakerów z 5 maja 2022 r. produkcja we wszystkich zakładach AGCO na całym świecie zatrzymała się. Grupa była teraz w stanie ponownie zwiększyć produkcję w większości zakładów. Jednak niektóre obszary nadal nie są w pełni funkcjonalne. Dane firmy zostały skopiowane na inne komputery lub serwery.

Atak hakerski na Fendt

Firma poinformowała, że eksfiltracja danych nastąpiła w wyniku cyberataku ransomware. Oznacza to, że dane firmy zostały skopiowane na inne komputery lub serwery. Chociaż Agco nie prowadzi działalności detalicznej, a zatem nie zapewnia ochrony prywatności danych konsumentów, firma nadal ocenia zakres i konsekwencje utraty danych. Chociaż szkody spowodowane cyberatakiem ransomware mogą wymagać bardziej dogłębnej i dłuższej naprawy i odzyskiwania, niż obecnie przewidywano, firma ma obecnie nadzieję na odzyskanie produkcji utraconej w wyniku ataku hakerskiego, zwiększając produkcję do końca 2022 r.

fendt traktor

Wznowienie działalności 

Jak donosi grupa inżynierii rolniczej AGCO z markami Fendt, Massey Ferguson i Valtra, po ataku hakerów produkcja mogła zostać wznowiona w różnych lokalizacjach. Oznaczało to wysiłki firmy mające na celu odzyskanie systemów i operacji biznesowych po cyberataku ransomware wykrytym 5 maja 2022 r.

Większość zakładów produkcyjnych i firm produkujących części, których dotyczy problem, wznowiła pracę w 19 tygodniu kalendarzowym lub w poniedziałek 16 maja. Powinno to dotyczyć wszystkich lokalizacji firmy Fendt w Niemczech. Produkcja Massey Ferguson we Francji powinna również rozpocząć się w 19. tygodniu kalendarzowym. Oczekuje się, że pozostałe strony zostaną uruchomione do 20 maja. Agco zakłada, że ​​wszystkie fabryki i spółki zależne grupy będą wtedy ponownie produkować.

Czytaj też: Traktor wodorowy marki Fendt zdobył prestiżową nagrodę

agrarheute.com/fot.pixabay.com


Holenderscy rolnicy grożą wysypaniem ziemi pod gminnym ratuszem

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 15:00:00

Atak niedźwiedzia w Asheville. Właściciela uratował jego własny pies

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 11:30:00

Służby apelują o bezpieczeństwo nad wodą. W weekend utonęło 11 osób

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-27 18:00:00

BULT SMOGOWICZE