PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pijany traktorzysta zawadził widłami o przejeżdżający autobus!

Pijany traktorzysta zawadził widłami o przejeżdżający autobus!

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-06-11 07:30:04
Pijany traktorzysta

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji będzie odpowiadał 29-latek z gminy Żyrzyn, który wyjeżdżając z posesji ciągnikiem rolniczym, nie ustąpił pierwszeństwa autobusowi komunikacji miejskiej. Pijany traktorzysta, mając 1,4 promila alkoholu w organizmie, źle ocenił odległość i zawadził widłami o przejeżdżający autobus. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale kierowcy ciągnika grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna.

Pijany traktorzysta zawadził o autobus

Zdarzenie miało miejsce po południu w gminie Żyrzyn. Dyżurny został powiadomiony o kolizji autobusu miejskiego i ciągnika rolniczego. Jak ustalili policjanci, 29-latek kierujący ciągnikiem rolniczym, wyjeżdżając z posesji, zawadził widłami o przejeżdżający autobus komunikacji miejskiej. Jak oświadczył funkcjonariuszom, "wydawało mu się, że się wyrobi".

Czytaj więcej: Kierowca ciągnika rolniczego zginął w wypadku. Nie miał szans

Pijany traktorzysta odpowie za swoje czyny

Przyczyna złej oceny odległości wyszła na jaw po badaniu na trzeźwość. Kierujący ciągnikiem miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kierowca autobusu był trzeźwy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali traktorzyście prawo jazdy. Pijany traktorzysta będzie odpowiadał za spowodowanie kolizji i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna.

policja.gov.pl/fot.pixabay


Imigranci umierają przy zbiorach we Włoszech. „Niewolnictwo i wyzysk”

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-30 12:56:00

Sianokosy zawładnęły krakowskimi Błoniami

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-30 12:05:00

Grad i ulewy zniszczyły uprawy rolne w woj. łódzkim

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-29 22:00:00

BULT SMOGOWICZE