PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pijany traktorzysta zatrzymany do kontroli drogowej

Pijany traktorzysta zatrzymany do kontroli drogowej

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-04-22 19:30:00
Pijany traktorzysta

Pijany traktorzysta stracił prawo jazdy po kontroli drogowej w Błędowie. Odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Wzmożony ruch ciągników rolniczych na drogach, w okresie trwających prac polowych, nikogo nie dziwi. Niedopuszczalnym jest natomiast fakt kierowania traktorem będąc pod wpływam alkoholu.

Pijany traktorzysta stracił prawko

Policjanci z Błędowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym, aby sprawdzić stan techniczny pojazdu, posiadanie wymaganego prawa jazdy oraz stan trzeźwości. Jak się okazało kierujący new hollandem 38-latek jechał na pole z zamiarem wykonywania prac polowych. Mundurowi nie mieli zastrzeżeń do stanu technicznego pojazdu i prawa jazdy, ale badanie trzeźwości 38-latka wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Pijany traktorzysta stracił prawo jazdy.

Wkrótce za popełnione przestępstwo mieszkaniec gminy Błędów będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, brak prawa jazdy przez długi czas oraz wysoka grzywna. Pamiętajmy, że przestrzeganie zasad ruchu drogowego to podstawa bezpieczeństwa. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo nas samych i innych uczestników ruchu.

pijany traktorzysta

Czytaj też: Pijany traktorzysta jechał bez prawka. Zatrzymali go bracia policjanci

mazowiecka.policja.gov.pl/fot.pixabay


Autor: Świat Rolnika

Rolnictwo w obliczu wojny i zmian klimatu. Rewolucja zdaje się być nieunikniona


Autor: Kamila Ciężka

Potrącił strażaka gaszącego traktor, a uciekając spowodował inny wypadek


Autor: Świat Rolnika

Olbrzymi pożar w niemieckim gospodarstwie. Spłonęło 150 bel słomy


BULT SMOGOWICZE