PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pijany traktorzysta wybrał się na zakupy; ledwo trzymał się na nogach

Pijany traktorzysta wybrał się na zakupy; ledwo trzymał się na nogach

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-05-24 12:30:00
Traktorzysta

Pijany traktorzysta podjechał ciągnikiem do sklepu, wyszedł z niego z alkoholem w ręku, lecz przewrócił się, nim zdążył wsiąść do pojazdu. 

Jazda na podwójnym gazie pojazdem rolniczym, to jedynie początek jego przewinień. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz dotkliwych konsekwencji finansowych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kierowca ciągnika wybrał się na zakupy na podwójnym gazie 

Dzięki reakcji świadków zatrzymany został kolejny pijany traktorzysta. 49-latek prowadził ciągnik rolniczy, mając w organizmie 3 promile alkoholu.

Wydarzenie to miało miejsce przed weekendem. Wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy ciągnika rolniczego. W rozmowie ze świadkami ustalili, że mężczyzna wyjechał ciągnikiem z ogrodzonego pola na drogę publiczną.

“Skręcając pługiem, zaczepił o stojąca na poboczu zagęszczarkę do ubijania ziemi” – relacjonuje nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik policji w Bełchatowie. 

“Jego sposób jazdy budził podejrzenie, że jest on nietrzeźwy. Finalnie kierowca zatrzymał się przy miejscowym sklepie, gdzie zostawił traktor z włączonym silnikiem” – dodaje.

Ze sklepu wyszedł z butelką wódki w ręku i czteropakiem piwa. W drodze do ciągnika przewrócił się jednak. Wówczas do akcji wkroczyli świadkowie. Pomogli kierowcy wstać, a kiedy wyczuli od niego alkohol, zawiadomili policję i przestawili traktor w bezpieczne miejsce,

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu doszło do tragicznego wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego. Śmierć poniosła jedna osoba.

Traktorzysta

Pijany traktorzysta miał 3 promile alkoholu w organizmie

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że traktorzysta miał 3 promile alkoholu w organizmie.

“Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych” – dodaje nadkom. Iwona Kaszewska. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz dotkliwych konsekwencji finansowych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Bełchatowianin odpowie też za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz za brak badań technicznych pojazdu.

Czytaj też: Pijany traktorzysta wjechał do rowu. Pomagał mu… pijany brat

belchatow.naszemiasto.pl/fot.Pixabay


Piknik “Poznaj Dobrą Żywność” odbył się na warszawskim Służewcu 

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 11:00:00

Nielegalne środki ochrony roślin wykryte na terenie Podlasia

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-27 10:30:00

Gradobicia we Francji. Producenci zgłaszają spore uszkodzenia

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-24 19:00:00

BULT SMOGOWICZE