PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pijany traktorzysta uciekał przed policją przez polne drogi

Pijany traktorzysta uciekał przed policją przez polne drogi

Autor: Emilia Gromczak 2022-07-25 17:30:00
pijany traktorzysta

W Sulechowie w woj. lubuskim pijany traktorzysta uciekał przed policją przez polne drogi. Został zatrzymany.

Policjanci z komisariatu w Sulechowie (woj. lubuskie) zatrzymali po pościgu kierującego ciągnikiem, który nie reagował na sygnały do zatrzymania i próbował uciekać polnymi drogami, aby uniknąć kontroli. Okazuje się, że 38-letni mężczyzna miał 3,6 promila alkoholu w organizmie. 

Pościg w woj. lubuskim 

W Sulechowie w woj. lubuskim policjanci złapali w pościgu pijanego traktorzyste. Według relacji policjantów pijany traktorzysta nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania i kontynuował ucieczkę. Okazuje się, że gdy policjanci chcieli go wyprzedzić, zjeżdżał na środek jezdni, żeby im to uniemożliwić. W pewnym momencie zjechał na polną drogę, a gdy zobaczył, że policjanci kontynuują pościg, wjechał wprost na pole i dalej uciekał. 

pijany traktorzysta zatrzymanie

Pijany traktorzysta miał ponad 3 promile alkoholu w organiźmie 

Policjantom nie udało się zatrzymać mężczyzny, dlatego ruszyli w kierunku jego miejsca zamieszkania. 38-latek z dużą prędkością wjechał na swoją posesję, pozostawił ciągnik i pobiegł w kierunku domu, w którym chciał się ukryć. Policjanci pobiegli za nim, zatrzymali i obezwładnili. Badanie stanu trzeźwości pokazało, że 38-latek miał 3,6 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. 

W tym miesiącu pijany traktorzysta został również zatrzymany w gminie Kulesze Kościelne. Okazało się, że siedzący za kierownicą traktora 43-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z kolei ciągnik nie miał ważnych badań technicznych. 

Czytaj też: Pijani traktorzyści to plaga na Warmii i Mazurach

cenyrolnicze.pl/fot.pixabay.com