PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pijany traktorzysta staranował ciągnikiem płot. Miał 3,5 promila

Pijany traktorzysta staranował ciągnikiem płot. Miał 3,5 promila

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-04-26 12:30:00
Pijany traktorzysta

33-letni pijany traktorzysta został zatrzymany przez policjantów mikołowskiej drogówki po tym, jak jadąc ciągnikiem, wjechał w ogrodzenie posesji.

Mieszkaniec Orzesza był tak pijany, że nie potrafił samodzielnie ustać na nogach. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Mieszkańcowi Orzesza grożą surowe konsekwencje karne i finansowe. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijany traktorzysta zatrzymany

W piątek 22 kwietnia około godziny 19.40 policjanci drogówki Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zostali wezwani do Ornontowic na ulicę Krzywą, gdzie pijany traktorzysta wjechał w ogrodzenie posesji. Na miejscu zastali zgłaszającego, który poinformował ich o przebiegu zdarzenia. Okazało się, że chwilę wcześniej mężczyzna usłyszał ogromny huk, a gdy wybiegł z domu, zauważył uszkodzony płot. Natychmiast podbiegł do kierowcy ciągnika, wyjął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Mundurowi dokonali badania stanu trzeźwości 33-letniego kierowcy. Wynik był spory – ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Orzesza był tak pijany, że nie potrafił samodzielnie ustać na nogach, a bełkotliwa mowa uniemożliwiała nawiązanie z nim logicznego kontaktu. Ponadto kontrola wykazała, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a ciągnik nie ma aktualnych badań technicznych, więc nie jest dopuszczony do ruchu. Traktor nie miał też ubezpieczenia OC.

Mieszkańcowi Orzesza grożą surowe konsekwencje karne i finansowe. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nieustannie przypominają, iż niestosowanie się do pewnych zasad oraz brak respektowania przepisów może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów, wyobraźnia oraz wzajemny szacunek na drodze jest kluczem do bezpieczeństwa.

pijany traktorzysta

Czytaj też: Traktorzysta wjechał do rowu i zniszczył płot. Miał 4 promile

slaska.policja.gov.pl/fot.Policja Śląska


Autor: Sebastian Wroniewski

Tragiczny wypadek w Zawadce. Ciągnik przygniótł mężczyznę


Autor: Emilia Gromczak

Porozumienie PZŁ i KRIR. Powstanie rozwiązanie dot. szkód łowieckich


Autor: Świat Rolnika

Pijany rolnik stwierdził, że… pojedzie po alkohol ciągnikiem


BULT SMOGOWICZE