PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pijany jechał wężykiem z ciągnikiem rolniczym na przyczepie

Pijany jechał wężykiem z ciągnikiem rolniczym na przyczepie

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-10-21 10:30:45
Pijany

17 października około godziny 15.15 policjanci skierniewickiej drogówki zatrzymali 48-latka mieszkańca powiatu włocławskiego. Pijany jechał ciężarówką z traktorem na przyczepie.

Pijany wiózł ciągnik na przyczepie

17 października 2021 roku dyżurny skierniewickiej policji po godz.15:00 został poinformowany przez służbę dyżurną rawskiej komendy, że w kierunku Skierniewic drogą wojewódzką numer 707 jedzie pojazd ciężarowy volvo z żółtą kabiną, przewożący ciągnik rolniczy, którego kierowca nie może zapanować nad pojazdem i pijany jechał wężykiem. Takie podejrzenia przekazał jeden z kierujących, który jechał za nim.

Policjanci ze Skierniewic mając pełny opis oraz numer rejestracyjny pojazdu pojechali w kierunku Rawy Mazowieckiej. Na wysokości miejscowości Nowa Trzcianna (powiat skierniewicki) po zauważeniu wskazanego pojazdu zatrzymali go na przystanku. Jak się okazało kierujący miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Czytaj też: Pijany traktorzysta uciekał policji! Gonili go kilkadziesiąt minut!

Grożą mu 2 lata więzienia

Zatrzymany kierowca powiedział policjantom, że zamierzał dojechać na teren województwa kujawsko-pomorskiego. Sęk w tym, że miejsce to było oddalone o około 150 kilometrów od miejsca kontroli.

Dzięki czujności innego uczestnika ruchu, który powiadomił telefonicznie policjantów oraz szybkiej reakcji skierniewickiej drogówki być może nie doszło do tragedii na drodze. Teraz mężczyźnie będą postawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Podobną czujnością wykazał się z KPP w Hrubieszowie, który po służbie zauważył, jak 44-letni traktorzysta z gm. Dołhobyczów jechał ciągnikiem. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że nie miał uprawnień do prowadzenia i na dodatek był kompletnie pijany – miał aż 3 promile w organizmie.

lodzka.policja.gov.pl/fot.KWP Łódź