PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pijany kierowca osobówki wjechał w przyczepkę ciągnika

Pijany kierowca osobówki wjechał w przyczepkę ciągnika

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-08-18 16:30:00
Pijany

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie 43-letni sprawca wypadku w Krzemieniu. Pijany mężczyzna, kierując volkswagenem, uderzył w przyczepkę ciągnika. 

Kierujący ciągnikiem trafił do szpitala. Według wstępnych ustaleń kierowca volkswagena wyprzedzał ciąg samochodów, a gdy chciał zjechać na swój pas, uderzył w przyczepkę. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu może mu grozić nawet do 5,5 roku pozbawienia wolności.

Pijany kierowca odpowie karnie za swoje czyny

Do wypadku doszło we wtorek po godz. 20.00 w Krzemieniu na drodze krajowej K74. Kierujący volkswagenem 43-latek wyprzedzał ciąg pojazdów. Kiedy z naprzeciwka nadjechało inne auto,  chciał zjechać z powrotem na swój pas. Wtedy uderzył w przyczepkę ciągnika. Wskutek wypadku kierujący ciągnikiem został zabrany do szpitala.

Jak wykazało badanie stanu trzeźwości 43-latka, miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Kierowca ciągnika był trzeźwy.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu pijany traktorzysta został zatrzymany przez odpowiedzialne obywatelki.

Pijany

Teraz pijany kierujący 43-latek odpowie karnie za swoje czyny. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu może mu grozić nawet do 5,5 roku pozbawienia wolności.

Czytaj też: Ciągnik rolniczy wpadł do rowu. Kierowca miał ponad 2 promile

lubelska.policja.gov.pl