PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pijany kierowca ciągnika wpadł w ręce policji po kłótni z kolegą

Pijany kierowca ciągnika wpadł w ręce policji po kłótni z kolegą

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-01-07 17:30:58
Pijany kierowca ciągnika

W noworoczny weekend, policjanci w powiecie hajnowskim zatrzymali 4 pijanych kierowców. Jednym z nich był 50-letni pijany kierowca ciągnika.

Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym pomimo orzeczonego sądowego zakazu. Kierowca odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Po przeprowadzonej kontroli ciągnik trafił na parking strzeżony.

Pijany kierowca ciągnika zatrzymany

W noworoczny weekend, na drogach powiatu hajnowskiego, policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę "na podwójnym gazie". Pierwszy z nich to pijany kierowca ciągnika, który został zatrzymany w sobotnie popołudnie.

Tuż po godzinie 17, hajnowski dyżurny otrzymał informację o nietrzeźwym mężczyźnie, który w Dubiczach Cerkiewnych wszczął awanturę ze swoim znajomym, a następnie odjechał ciągnikiem rolniczym. Powodem kłótni miał być brak chęci kolegi do wspólnego spożywania alkoholu.

Po chwili 50-latek został zatrzymany do kontroli przez policjantów z Olsztyna. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Dubicze Cerkiewne posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. Po przeprowadzonej kontroli ciągnik trafił na parking strzeżony.

Czytaj też: Ciągnik wpadł do rowu – traktorzysta był pijany jak bela

policja.gov.pl/fot.KPP Hajnówka