PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Pies przywiązany i porzucony w lesie; właściciel usłyszał zarzuty

Pies przywiązany i porzucony w lesie; właściciel usłyszał zarzuty

Autor: Świat Rolnika 2022-06-01 11:15:00
Pies

24-letni mężczyzna usłyszał w płockiej komendzie zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Porzucony przez niego pies został uratowany przez pracowników schroniska.

Płocczanin przywiązał do drzewa swojego 10-miesiecznego psa i pozostawił go bez dostępu do pokarmu i wody. Płocczanin tłumaczył swoje zachowanie tym, że dziecko wspólnie z nim zamieszkujące na silną alergię na sierść psa. Za to przestępstwo podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pies został porzucony w lesie i przywiązany do drzewa

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy zajęli się sprawą przywiązania psa do drzewa i pozostawienia go bez dostępu do wody i pokarmu. W minionym tygodniu właściciel 10-miesiecznego czworonoga porzucił zwierzę nieopodal schroniska dla zwierząt w Płocku.

Pies rasy cane corso otrzymał opiekę od pracowników płockiego schroniska, którzy zauważyli przywiązanego do drzewa szczeniaka, a o fakcie poinformowali policjantów. Informacja o przywiązanym do drzewa i porzuconym psie obiegła media społecznościowe.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu doszło do podobnego przypadku, gdzie mieszkanka Obornik Śląskich porzuciła swojego psa w lesie.

Pies

Policjanci operacyjni ustalili właściciela porzuconego psa. Płocczanin tłumaczył swoje zachowanie tym, że dziecko wspólnie z nim zamieszkujące na silną alergię na sierść psa. Dodał, że przemyślał, iż porzucenia zwierzęcia nie było dobrym pomysłem i wrócił po swojego czworonoga, jednak pies był już pod opieką schroniska. 

Za przywiązanie psa do drzewa i pozostawienie go bez dostępu do wody i pokarmy, 24-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Za to przestępstwo podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: W bestialski sposób zabił psa. Teraz w areszcie czeka na wyrok

mazowiecka.policja.gov.pl/fot.Pixabay


Holenderscy rolnicy grożą wysypaniem ziemi pod gminnym ratuszem

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 15:00:00

Atak niedźwiedzia w Asheville. Właściciela uratował jego własny pies

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 11:30:00

Służby apelują o bezpieczeństwo nad wodą. W weekend utonęło 11 osób

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-27 18:00:00

BULT SMOGOWICZE