PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Oprawca zabił psa młotkiem, bo go zdenerwował. Grozi mu do 5 lat

Oprawca zabił psa młotkiem, bo go zdenerwował. Grozi mu do 5 lat

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-22 10:00:00
zabił psa

Policjanci z Nowego Stawu w powiecie Malborskim zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który zabił psa młotkiem. Mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Decyzją prokuratora mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Podejrzany był nietrzeźwy, miał 0,5 promila. Na miejscu zdarzenia pracował technik kryminalistyki oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady biologiczne oraz młotek murarski.

Zabił psa młotkiem w przypływie złości

W piątek w godzinach popołudniowych dzielnicowi wspólnie z pracownikiem socjalnym pojechali do miejsca zamieszkania 50-latka, aby sprawdzić jego sytuację rodzinną.

,,W trakcie rozmowy funkcjonariusze zapytali mężczyznę o psa, którego rodzina posiadała od kilku lat, a którego nie było na posesji" – relacjonowała oficer prasowa KPP w Malborku asp. Sylwia Kowalewska.

Wtedy 50-latek oświadczył, że dwa dni wcześniej pies zagryzł gęś. W przypływie złości mężczyzna zabił psa młotkiem.

,,Mundurowi ujawnili truchło psa w pobliżu miejsca zamieszkania. Zwierzę posiadało obrażenia głowy" – przekazała Kowalewska

Decyzją prokuratora mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Kowalewska podkreśliła, że podejrzany był nietrzeźwy, miał 0,5 promila. Na miejscu zdarzenia pracował technik kryminalistyki oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady biologiczne oraz młotek murarski.

50-letniemu mieszkańcowi powiatu malborskiego prokurator przedstawił zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. W poniedziałek sąd zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

zabił psa

Czytaj też: Bestialsko zabił psa wiatrówką. Grozi mu do 5 lat więzienia

PAP/fot.KPP Malbork


Atak niedźwiedzia w Asheville. Właściciela uratował jego własny pies

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 11:30:00

Służby apelują o bezpieczeństwo nad wodą. W weekend utonęło 11 osób

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-27 18:00:00

NSZZ RI „Solidarność” apeluje o fundusz gwarancyjny dla rolników

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-27 17:00:00

BULT SMOGOWICZE