PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Olbrzymi pożar zboża; spłonęło ponad 100 hektarów upraw 

Olbrzymi pożar zboża; spłonęło ponad 100 hektarów upraw 

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-08-02 12:45:00
Pożar

Olbrzymi pożar wybuchł na polu zboża w podrzeszowskiej miejscowości Dąbrowa. Z ogniem przez wiele godzin walczyło osiem zastępów straży pożarnej.

Ogień objął fragment pola zboża o całkowitej powierzchni ponad 100 hektarów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pożar prawdopodobnie wybuchł z powodu awarii kombajnu pracującego na polu. Najprawdopodobniej był on wówczas w użyciu i korzystali z niego pracujący w polu rolnicy. 

Ogień objął ponad 100 hektarów upraw

Pożar w miejscowości Dąbrowa na terenie powiatu rzeszowskiego wybuchł w ubiegły piątek. Ogień objął fragment pola zboża o całkowitej powierzchni ponad 100 hektarów.

Do zdarzenia doszło na granicy powiatu rzeszowskiego i ropczycko- sędziszowskiego. Świadkowie donieśli, iż kłęby dymu unoszące się nad polem widoczne były nawet z dalszych miejscowości.

“To naprawdę dramat, kiedy patrzy się na to, co z tego wszystkiego zostało” – mówił jeden ze świadków zdarzenia.

Inny świadek opisał zdarzenie, dokładniej, przytaczając m.in. dane dotyczące zaangażowanych sił.

Jak tłumaczył, w walce z żywiołem uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej z okolicznych miejscowości. Zaangażowane siły sprowadzone zostały zarówno z powiatu rzeszowskiego, jak i ropczycko-sędziszowskiego.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu zginął 50-letni rolnik, który chciał ugasić płonące zboże na polu uprawnym w Zofijówce.

Pożar

Pożar zboża gasiło osiem zastępów straży pożarnej

Pożar zboża gasiły następujące jednostki:

Z powiatu rzeszowskiego:
– OSP Trzciana - 2 zastępy
– PSP Rzeszów
Z powiatu ropczycko-sędziszowskiego:
– PSP Ropczyce - 1 zastęp
– OSP: Klęczany, Olchowa, Będziemyśl, Krzywa.

Na miejscu pracowali również funkcjonariusze policji, według relacji świadków, najprawdopodobniej z Ropczyc, a także sanitariusze.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pożar prawdopodobnie wybuchł z powodu awarii kombajnu pracującego na polu. Najprawdopodobniej był on wówczas w użyciu i korzystali z niego pracujący w polu rolnicy. 

Czytaj też: Kombajn zbożowy zapalił się w Wielkopolsce. Groźny pożar maszyny

rzeszow112.pl/fot.Facebook