PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Nowa Biała: pierwsze odszkodowania już u mieszkańców

Nowa Biała: pierwsze odszkodowania już u mieszkańców

Autor: Monika Faber 2021-06-22 06:02:09
Nowa Biała

Na miejscu pożaru w Nowej Białej są obecni rzeczoznawcy ubezpieczycieli. Część poszkodowanych już w poniedziałek otrzymała zaliczki na poczet odszkodowań – informuje towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa. Ostateczna ocena wartości strat w miejscowości Nowa Biała będzie możliwa, gdy rzeczoznawcy uzyskają bezpośredni dostęp do spalonych nieruchomości.

Tragedia we wsi Nowa Biała

W pożarze w Nowej Białej w województwie małopolskim spłonęło blisko 50 budynków mieszkalnych i gospodarczych. Na pełne podsumowanie wartości strat jest za wcześnie, ale pierwsi poszkodowani otrzymali już pieniądze z ubezpieczeń.nowa biala odszkodowania 3

Potwierdzam, że kilka spośród spalonych budynków było ubezpieczonych w Compensie – w ramach polis rolnych i mieszkaniowych. Nasi rzeczoznawcy pracowali na miejscu zdarzenia już kilka godzin po zakończeniu akcji gaśniczej. Podjęliśmy decyzję o natychmiastowej wypłacie zaliczek na poczet odszkodowania. Pieniądze trafiły do poszkodowanych jeszcze w poniedziałek i pozwolą na pokrycie ich najpilniejszych potrzeb – mówi Rafał Mosionek, Zastępca Prezesa Zarządu Compensa TU SA Vienna Insurance Group, odpowiedzialny w firmie m.in. za obszar likwidacji szkód.

Czytaj także: Nowa Biała. Premier: od 30 lat nie było na Podhalu tak strasznego pożaru

Nowa Białą pod lupą rzeczoznawców

W niedzielę przedstawiciele ubezpieczyciela, będąc na miejscu, ale nie mając dostępu do spalonych nieruchomości, kontaktowali się z poszkodowanymi i uzyskali wstępne informacje na temat zakresu szkód. Na tej podstawie każda z ubezpieczonych osób w ramach uproszczonych procedur likwidacji szkód otrzyma wypłatę zaliczki – przyznane sumy sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Rzeczoznawcy ubezpieczyciela zostaną wpuszczeni bezpośrednio na teren pogorzeliska we wtorek. Oględziny miejsca zdarzenia pozwolą precyzyjnie określić wartość strat i wypłacić poszkodowanym pozostałą część należnego odszkodowania.

Wiemy, że za nami dopiero cześć pracy. Pozostajemy w stałym kontakcie z poszkodowanymi i postaramy się, by proces odszkodowawczy był prosty i przebiegał sprawnie – dodaje Rafał Mosionek z Compensy.

Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group/fot. YT


Autor: Polska Agencja Prasowa

Zmarł traktorzysta, który wjechał do kanału odwadniającego


Autor: Świat Rolnika

KRUS: Nowe stawki odsetek za zwłokę weszły w życie


Autor: Emilia Gromczak

Ubezpieczenie od suszy budzi spore zainteresowanie wśród rolników


BULT SMOGOWICZE