PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Niewybuch na polu w Turowie. Policjanci zabezpieczyli teren

Niewybuch na polu w Turowie. Policjanci zabezpieczyli teren

Autor: Kamila Ciężka 2022-07-07 21:00:00
Niewybuch

Wieluńscy policjanci zabezpieczają miejsce znalezienia niewybuchu pochodzącego z okresu II Wojny Światowej. Niewybuch znaleziono w miejscowości Turów. 

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i przypominają, że takich znalezisk nie należy dotykać ani przenosić. W takich przypadkach należy powiadomić policję. Miejsce znalezienia niewybuchu należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. 

Niewybuch znaleziony na polu 

6 lipca 2022 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał informację, iż w miejscowości Turów znaleziono niewybuch. Na wybuchowy przedmiot natrafił właściciel pola wykonujący prace porządkowe. We wskazane miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego wieruszowskiej komendy wstępnie potwierdził, iż niebezpieczne znalezisko pochodzi z czasów II Wojny Światowej. Funkcjonariusze zabezpieczają znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Tomaszowa Mazowieckiego. Następnie saperzy wywożą niewybuch na poligon, gdzie zostaje on zdetonowany.

Pamiętajmy, że takich wybuchowych znalezisk nie wolno dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce znalezienia niewybuchu należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów, którzy zneutralizują zagrożenie.

niewybuch

Czytaj też: O krok od tragedii. Znaleziony niewybuch mógł wysadzić posesję

lodzka.policja.gov.pl/fot.policja