PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Niewybuch wykopany podczas prac ziemnych. Ewakuowano mieszkańców

Niewybuch wykopany podczas prac ziemnych. Ewakuowano mieszkańców

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-13 14:30:00
Niewybuch

Mrągowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że podczas prac ziemnych znaleziono niewybuch w postaci pocisku moździerzowego z czasów II wojny światowej.

Ewakuowano 34 osoby, które do czasu przejęcia niewybuchu schroniły się w bezpiecznym miejscu. Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Niebezpiecznych materiałów nie można przenosić, ani samemu zabezpieczać!

Niewybuch i ewakuacja

W środę ok godz. 10 przy ul. Żołnierskiej w Mrągowie podczas prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej został znaleziony niewybuch w postaci pocisku moździeżowego. Z uwagi na możliwą siłę rażenia, która wynosi ok 100m, mrągowscy policjanci przeprowadzili ewakuację mieszkańców ze znajdujących się nieopodal budynków.

Teren został zabezpieczony przed dostępem do niego osób postronnych do czasu zakończenia czynności przez patrol saperski z Orzysza. Ewakuowano 34 osoby, które do czasu przejęcia niewybuchu schroniły się w bezpiecznym miejscu. O godz. 17:30 wszyscy mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów.

Policjanci apelują, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie najbliższą jednostkę policji. Niebezpiecznych materiałów nie można ani podnosić, ani samemu zabezpieczać.

niewybuch

Czytaj też: O krok od tragedii. Znaleziony niewybuch mógł wysadzić posesję

warminsko-mazurska.policja.gov.pl/fot.policja